תלמידים בבית הספר "עמל רמות" בבאר שבע פיתחו אפליקציית סיורים באנגלית עבור תיירים מחו"ל שרוצים להכיר את בירת הנגב קצת יותר טוב. האפילקציה פותחה במסגרת מיזם של מורי האנגלית בבית הספר.

לסייר בבאר שבע באנגלית. צילום אילוסטרציה: freepic

האפליקציה נקראת BesT - Beersheba for Tourists, והיא זמינה למכשירי אנדרואיד ומהווה מדריך טיולים סלולרי בבאר שבע בשפה האנגלית. באפליקציה יוכלו תיריים למצוא מידע נגיש על העיר והמרחב בו מטיילים וסיורים במספר מסלולים, כגון: היסטורי, ארכיאולוגי, ספורט או סיור המיועד לתיירים עם ילדים ואף מציין מקומות בילוי והיכן כדאי לאכול.

לכל מסלול יש גם קובץ שמע, שהוקלט באולפן ההקלטות בבית הספר, תמונות שצולמו על ידי התלמידים, קישור לאתרים הרשמיים של אתרי הסיור השונים וכן קישור למפות גוגל, מה שמאפשר תכנון מסלולי הליכה ונסיעה בעיר.

מאחורי המיזם עומדים תלמידי כיתות ט' ו-י' וצוות מורי האנגלית בבית הספר הרב תחומי "עמל רמות" (מקיף ז'). התלמידים חולקו לקבוצות עבודה, אספו מידע על אתרים תיירותיים בבאר שבע, כתבו סיכום קצר לכל אתר ובנו מסלולי טיול באנגלית. בכל קבוצת לימוד התקיימה תחרות במהלכה התלמידים הציגו את הסיכומים ונבחרו הטובים ביותר לאפליקציה.

האפליקציה חינמית וידידותית למשתמש. אפשר להוריד אותה דרך חנות האפליקציות של גוגל (רק למכשירי אנדרואיד). בנוסף קיימת גם גרסה אינטרנטית שנגישה מכל מחשב או טלפון שיש בו גישה לאינטרנט.

בתיכון קיימת מזה זמן רב מעבדה ממוחשבת ייחודית המיועדת ללימודי אנגלית בלבד ובה אמצעים המאפשרים למורים להשקיע ולפתח תכניות לימוד ייחודיות, כגון אפליקציית הסיור לתיירים.

לדברי מנהלת המוסד החינוכי, מטי בילו, בית הספר נותן חשיבות עליונה למקצוע האנגלית ומשקיע רבות במציאת דרכים יצירתיות וחווייתיות כדי להפוך את לימודי השפה למשמעותיים ומעניינים. בילו מציינת: "אנו מובילים פדגוגיה חדשנית שמובילה רשת עמל, המורים עוברים פיתוח מקצועי ללמד בדרכי הוראה מגוונות על מנת להפוך את הלמידה לחווייתית ולפתח בקרב הלומדים בין היתר מיומנויות של המאה ה-21: יזמות ,עבודת צוות ,פיתוח אפליקציות, פרזנטציה ,למידה מבוססת פרויקט למידת חקר ועוד".

זהבה הראל, ראשת מנהל החינוך בעיריית באר שבע, בירכה על המיזם: "מדובר בהישג מרשים המציב את באר שבע על מפת היזמות. התלמידים שהשתתפו בפרויקט מהווים דוגמה ומופת ללמידה מתוך עניין, העמקה ומימוש יכולות תוך חתירה למצוינות. אפליקציה זו הנה פרי מאמצים שלהם ושל הצוות החינוכי".

BesT - Beersheba for Tourists - Apps on Google Play