לפני כשבע שנים איבדה אילנה מור יוסף, תושבת אופקים, את בתה אוראל־מעיין, שנפטרה ממחלת סרטן הדם (לוקמיה) בהיותה רק בת 16 וחצי. אוראל־מעיין, תלמידת כיתה י"א באולפנת "איילת השחר" באופקים, הלכה לעולמה שישה שבועות לאחר שאובחנה מחלתה הקשה.

אילנה מור יוסף ובתה אוראל־מעיין ז"ל. צילום פרטי

"העולם התהפך עלינו בבת אחת", סיפרה השבוע אילנה מור יוסף, "ולאחר מותה של אוראל־מעיין חיפשתי גורם שייחבר אותי בסיפור דומה לשלי, וכך נוצר הקשר עם עמותת 'קמים' שנתנו לנו מענה לכל צרכינו. העמותה הרימה אותנו, תמכה בנו והוציאה אותנו מהמצוקות שחווינו לאחר פטירת הבת".

"כמשפחה שכולה זו אנחת רווחה עבורנו, יש מי שמתעניין בנו ונותן לנו כוח לקום כל בוקר. העמותה מוציאה אותנו משיגרת הכאב והגעגוע. זה מרכך את ההתמודדות עם השכול היומיומי. זה כמו אוויר לנשימה".

ביום שישי הבא (20.07) תקיים עמותת "קמים", הדואגת למשפחות שאיבדו את ילדיהם ממחלות, יום התרמה במטרה לחשוף את העמותה בפני הציבור כדי שמשפחות נזקקות תדענה שיש להן כתובת וכדי לגייס כספים לפעילותה של העמותה למען אותן משפחות לשוב לקו החיים.

עמותת "קמים" הוקמה לפני שלוש שנים על ידי שלמה ופסי מונק, הורים שכולים שאיבדו את בנם גבי שנפטר ממחלת הסרטן, והיא העמותה היחידה בארץ המסייעת למשפחות שחוו אובדן ילדים ממחלות. עבור אותן משפחות, ההסתייעות בעמותת "קמים" פירושה קרש הצלה לחזרה לחיים. פעילות העמותה מתמקדת בסיוע נפשי למשפחות, טיפול פסיכולוגי, טיולים, ועוד.

"העמותה נותנת לנו חיים", מציינת אילנה מור יוסף, "זה לא משכיח את האובדן, אך נותן לנו מענה להתמודד עם השכול".

ניתן לתרום באמצעות כרטיסי אשראי גם דרך אתר העמותה, ובאפליקציות ביט ופפר פיי.