סמל עמית אלקבץ, גר בבאר שבע כל חייו. הוא משרת בתור חובש פלוגתי בגדוד 71 פלוגת להב, שבחטיבה 188 של חיל השריון. עמית הרחיב את מגמת התיאטרון בבית הספר תיכון מקיף ו' בעיר, ומספר כי הוא אוהב את העיר ואנשיה. "יש בעיר הזו הכל מהכול, אני מכיר כאן אנשים מכל הסוגים".

סמל עמית אלקבץ. "אצלנו כולם דואגים לכולם". צילום: דובר צה"ל

בנובמבר 2016 התגייס עמית וקיבל שיבוץ לחיל השריון. עם הגעתו לחטיבה, קיבל תפקיד במסייעת. מסייעות השריון הן פלוגות לוחמות שתפקידן לסייע לטנקים בשדה הקרב באמצעות כוחות סיור. במהלך ההכשרה יצא לקורס חובשים. "רציתי להגיע לתפקיד החובש, אני מאמין שזה תפקיד מעניין עם הרבה אחריות. לפני הקורס לא הבנתי את רמת האחריות שתהיה בידי. אני יודע שלמדתי בקורס כלים שיעזרו לי גם בהמשך".

בסיום קורס החובשים הגיע לתאג"ד גדוד 71, גדוד טנקים ב-188, שהיא המחלקה אשר אחראית על הטיפול הרפואי בגדוד. הוא שירת כחצי שנה ומיד אחר כך עבר לפלוגה מבצעית בגדוד. כחלק מהשירות בפלוגה המבצעית הוא אחראי על בריאותם של 50 אנשים גם בשגרה וגם בחירום. ״אני החובש של הפלוגה, כחלק מהתפקיד אני דואג לתרגל את החיילים בחבישות בסיסיות לעת הצורך״, מוסיף.

אותם 50 אנשים, הפכו עבורו משפחה נוספת. "באמת אחים, אני מרגיש שיש לי 50 אחים. אצלנו כולם דואגים לכולם. יש הווי מיוחד ותחושת גיבוש. מי שלא חווה את החוויה הזו, לא יצליח להבין."

עמית ממשיך לשרת בפלוגה, להשתתף באימונים ולקחת חלק בתעסוקה המבצעית של הגדוד בגזרות השונות. הוא ממשיך לעשות את העבודה באהבה, ״הפלוגה חשובה לי וגם האנשים. אני אוהב את האחריות שיש לי ומרגיש שהתפקיד שלי מיוחד, חשוב ושונה. יש לי 50 חיילים לדאוג לבריאות שלהם."

בתקופה האחרונה הגדוד של עמית תופס קו בגזרה המזרחית של החטיבה המרחבית ״עציון״. מדובר בתעסוקה מבצעית מורכבת מאוד שדורשת יכולות חי״ר גבוהות מאוד. הלוחמים פועלים ללא הפסקה על מנת להגן ולשמור על בטחון תושבי המרחב. הם יוצאים לפעילויות מורכבות בעומק השטח כגון מעצרי חשודים וסריקות למציאת אמצעי לחימה אסורים. ״אנחנו עובדים קשה אבל תמיד שומרים על רוח טובה. הידיעה שאנחנו מאפשרים שגרת חיים בטוחה לתושבים, נותנת סיפוק משמעותי״.

בחודשי יולי- אוגוסט הקרבים, עם גיוסי הקיץ, יצטרפו לחיל השריון ולחטיבה 188 לוחמים נוספים. טיפ ממנו אליהם: "אל תקשיבו לסטיגמות השונות, הן לא נכונות. תגיעו עם ראש פתוח ותבינו שאתם עושים משהו ייחודי. בשריון יש לנו כלי מיוחד- הטנק״.