להיות מדריך לכלות וחתנים זה מקצוע לכל דבר. עמותת 'בית מוריה' בבאר שבע מכשירה מדריכים ומדריכות שמלווים את בני הזוג לחופה. לאחרונה הסתיים קורס נוסף להכשרת מדריכות כלה ומדריכי חתנים ובטקס סיום הקורס השתתף הרב שמעון כהן, ראש המוסדות בעמותה. הקורס מתקיים רק אחת למספר שנים ומכשיר כל פעם עשרות מדריכים ומדריכות חדשים.

הקורס פתוח לדתיים וחילונים כאחד. צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

הפעם סיימו את הקורס 13 גברים ו-13 נשים שקיבלו כלים באמצעותם יוכלו מצד אחד לתת את ההדרכות ההלכתיות הנדרשות מצד הרבנות, ומצד שני לתת כלים שיסייעו לבני הזוג בתחילת דרכם כבעל ואישה.

המדריכים החדשים נכנסו לרשימת המדריכים של 'בית מוריה' המספקים שירותים בתוך המרכז למשפחה של העמותה. חלק מהמדריכים הם בני זוג שעברו את הקורס יחד כדי להדריך חתנים וכלות בשיעורים משותפים.

ב'בית מוריה' ביקשו לחדד, כי שירות ההדרכה לחתנים וכלות מוצע לדתיים ולחילונים כאחד: "השאיפה שלנו היא שכמה שיותר פניות של חתנים וכלות יגיעו אלינו להדרכה" סיפרה כרמית מזוז, מנהלת מרכז משפחה בעמותת 'בית מוריה'.

"ההדרכה שלנו נותנת מענה על טהרת המשפחה, זוגיות נכונה ותקשורת בין בני הזוג במהלך הנישואין. הקורסים הינם חלק ממערך רחב הפועל לחיזוק התא המשפחתי באמצעות פרויקט קישורים. הפרויקט מציע לתושבי באר שבע והאזור סדנאות והרצאות בהורות ובזוגיות, מרכז זוגי ומשפחתי, ליווי בתהליכי פריון, פעילויות להורים ולילדים, מענה בהלכות טהרה ועוד".