70 סטודנטים, נגנים, זמרים וזמרות מבית הספר למוזיקה על שם ג'ונתן ווהל של הקריה האקדמית אונו הדרימו לפני כשבועיים לירוחם לביקור בן יומיים במסגרת שיתוף הפעולה בין הפקולטה למוזיקה לעיירה הדרומית. שיאו של הביקור התבטא במופע מלהיב שהתקיים באולם הקונסרבטוריון המקומי, בו השתתפו מוזיקאים פעילים, מורים ונגנים, בני ירוחם, ביניהם קארין כרמלי, סטודנטית לתואר ראשון במוזיקה רב־תחומית.

סטודנטים בהופעה ובהם גם קארין כרמלי מירוחם. צילום: אורן בן שפרוט, בני קלאצ'קו

שיתוף הפעולה בין בית הספר למוזיקה בקריה האקדמית אונו לבין ירוחם מוצא את ביטויו בשנים האחרונות גם בכך שמדי שנה מוענקות מלגות ללימודי מוזיקה לסטודנטים מירוחם בשיתוף JNF UK ולתלמידי התיכון בלימודי סאונד, המוכרים כנקודות זכות להמשך לימודי התואר הראשון במוזיקה.

דיקן בית הספר למוזיקה, ד"ר יהודה סומר כהן, הדגיש את הקשר המיוחד בין בית הספר למוזיקה של הקריה האקדמית אונו עם ירוחם ועם הקונסרבטוריון המקומי בניהולו של חגי עמר. "זוהי פעילות מבורכת שנשמח להתמיד בה ולקיימה מדי שנה", אמר ד"ר סומר כהן, "תענוג לראות את ירוחם פורחת. יש כאן עיירה מקסימה, שלמרות הריחוק והאתגרים היא מתפתחת וצומחת, וללא ספק היא חלק חשוב ממדינת ישראל".

בתום המופע המשיכו הסטודנטים יחד עם הצוות המקצועי לפעילות לילית באגם ירוחם ולמחרת נפגשו עם ראש המועצה המקומית, מיכאל ביטון, שציין כי "מוזיקה אינה מותרות, היא חלק אינטגרלי מחינוך חובה בסיסי של כל ילד וילד בירוחם".

מנגנים ביחד, מטיילים ביחד. צילום: אורן בן שפרוט, בני קלאצ'קו