הערב הראשון של האירוע השנתי של פרויקט "מצוינגב" שהתקיים אמש (שני) הותיר אחריו לא מעט אנשים מתוסכלים, במיוחד אלה שגרים באזור שבו התקיים האירוע - פארק הילדים בשכונת נחל עשן. לדברי חלק מהם, הגישה לבתיהם נחסמה על ידי המשטרה, מה שמנע מהם להגיע ברכב הביתה.

הכבישים נחסמו וגם הדרך הביתה. צילום אילוסטרציה: pixabay

סיגל שמיר, תושב השכונה, העלתה היום פוסט ובו תיארה את מה שקרה לה אתמול: "רציתי לחזור לביתי אחרי יום עבודה ארוך וקניות בסופר. אני גרה בעמותות של נחל עשן... כמות האנשים שהגיעה היתה הזויה לחלוטין. לאור זאת החליטה משטרת ישראל לסגור את כל כבישי הגישה לאזור. לא עזר שהתחננתי שיתנו לי אפשרות להגיע הביתה, משטרת ישראל סרבה לפתוח את הכניסה לשכונה לתושבי השכונה. ביקשתי מהשוטר לראות את כתובת הבית הרשומה בת.ז. כדי להוכיח לו שאני תושבת השכונה...לא עזר".

הפוסט של סיגל שמיר בפייסבוק. צילום מסך

בשיחה עם מיינט באר שבע סיפרה שמיר: "היה ממש טירוף מבחינת כמות האנשים. כששאלתי מה לעשות השוטרים הציעו לי לחנות במקום שבו הייתי וללכת הביתה ברגל. אבל בכלל לא היה איפה לחנות בצורה חוקית בגלל כמות האנשים שהגיעו, כלומר הסתכנתי בקבלת קנס אם הייתי מקשיבה לשוטרים".

שמיר מספרת על התחושות המתסכלות וחוסר האונים: "אני לא היחידה שסבלה מהחסימות. זה מקומם אותי שאין פתרונות לתושבי השכונה, במיוחד שגם הערב יש אירוע נוסף. חשוב לי לומר שאין לי שום דבר נגד אופי האירוע שהתקיים, רק נגד הדרך שבה הוא נוהל".

מתחת לפוסט של שמיר היו תגובות של תושבים אחרים שהתלונוו אף הם על הבלגן: "נאלצנו לריב עם שוטרים כדי לחזור הביתה ! לא הגיוני לחסום שכונה שיש לה כניסה ויציאה אחת!! אין דרך אחרת להגיע הביתה!", כתבה אחת התושבת, ואילו אחרת התלוננה: "הייתי תקועה 20 דקות בפקק של 50 מטר! הזוי..".

תגובת עיריית באר שבע: "מדובר באירוע מיוחד "פסטיבל אקסטרים מצוינגב", אשר התקיים בפארק הילדים, בו הופיעו, זמרים מובילים, להקות זמר ושאר אטרקציות. האירוע פורסם ברבים, באמצעי המדיה השונים והראיה כמות שיא של קהל אשר הגיע לחזות במופעים".

"נושא סגירת הכבישים ודרכי הגישה למקום, נמצאים באחריות המשטרה זאת בהתאם לתוכנית מחייבת של גורמי המקצוע. העירייה וחברת כיוונים, מצירים על אי נוחות הזמנית שנוצרה עקב האירוע שנועד לרווחת התושבים".

תגובת המשטרה: "בניגוד לנטען תושבי שכונת נחל עשן הורשו להכנס לשכונה וזאת בהצגת מסמכים תקפים כהוכחה למקום מגוריהם. משטרת ישראל תמשיך ותפעל לשמירת מרקם החיים התקין של האזרח תוך שמירה על בטחונו של הציבור".

פארק הילדים. כמות שיא של קהל. צילום: גיל נמט

"פסטיבל מצוינגב" הוא האירוע השנתי הראשון של תכנית מצוינגב, הפועלת בהובלת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב, ומטרתו לחשוף את התכנית הפועלת מזה 5 שנים ברחבי הנגב. בנוסף למופעים המוזיקליים, במתחם ישנן סדנאות יצירה מדעיות וניסויי, הפעלות מוזיקליות, מתקני ספורט אקסטרים, סדנאות ODT ומופעי תאטרון שונים. הכניסה לכל האירועים חופשית, מה שככל הנראה גרם לעומס הרב באזור.