באיחור של מספר חודשים הודיעה חברת "דואר ישראל" כי סניף הדואר החדש שהוקם סמוך למרכז המסחרי במיתר יפתח ביום חמישי הקרוב (02.08) ויחליף את הסניף הישן בישוב.

נציגי המועצה והדואר מתארגנים לפתיחת הסניף החדש. צילום: דוברות מועצה מקומית מיתר

בחודש דצמבר האחרון פורסם במיינט באר שבע על כוונת הדואר לפתוח את הסניף לאחר כחודשיים, אולם העבודות התארכו והסניף ייפתח לקראת סוף השבוע הקרוב, באיחור של כארבעה חודשים.

הסניף הקודם היה קטן וצפוף (24 מ"ר בלבד), ובזמן הקמת הסניף החדש (130 מ"ר) הועברו שירותי הדואר למבנים יבילים שהוצבו במסוך למרכז המסחרי.

לצורך התארגנות הגיעו בשבוע שעבר נציגי החברה ליישוב, ביניהם מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין, שהודיעו להנהלת המועצה כי הסניף הזמני יהיה סגור ולא ינתן שירות דואר כיומיים לפני פתיחת הסניף החדש.

הקמתו של סניף דואר חדש במיתר נדונה בשעתו בערכאות משפטיות בעקבות פנייתו של ראש המועצה, אבנר בן גרא, לחברת "דואר ישראל" בדרישה להקים במקום סניף חדש וראוי לטובת תושבי מיתר. הסניף החדש, כך הבטיחו בדואר, יהיה מהמתקדמים בישראל עם כלל שירותי הדואר ותורים קצרים במיוחד. 

ממועצת מיתר נמסר בתגובה: "בשעה טובה הסניף החדש יפתח לטובת צורכי התושבים כבר ביום חמישי הקרוב. כדי שהמעבר יהיה חלק ככל האפשר, הודיעו לנו בחברת הדואר כי לא ינתן שירות בימים שלפני הפתיחה. אנו מתנצלים על חוסר הנוחות אך מקווים כי זו מהמורה אחרונה בדרך לשירות דואר יעיל ואיכותי לכולנו".

המבנים היבילים הזמניים. אוטוטו מבנה חדש וגדול. צילום: יח"צ