אחד המכשולים שעומדים בפני אמהות ואבות שרוצים להקים ולתפעל עסק עצמאי הוא הצורך במציאת פתרון נוח בנוגע לטיפול בילדים. מיזם חדש בבאר שבע מנסה לספק את הפתרון הזה - HubSheva הוא מרחב עבודה קהילתי הראשון בדרום המותאם במיוחד להורים

השקת האב7. לעבוד ולהישאר קרובים לילדים. צילום: מלכי מנדל

המיזם, אחד הפרויקטים של עמותת "ארץעיר", הושק אתמול (שני) בתזמון נהדר, רגע אחרי שהקייטנות נגמרו, מבטיח לספק פתרונות מקיפים להורה העובד, כולל מטפלת במקום, שיעורים והרצאות, חדר ישיבות, חלל אירועים וקהילת רשת. האבהוקם על ידי היזמיות מיכלה ליצ'י וזהבה ארקי בליווי ארגון ארץעירבמטרה לאפשר להורים לפתח את העסק שלהם תוך השארת הילדים שלהם קרוב וצמוד.

במקום ישנו חדר נפרד שמשמש כחלל ילדים עם מטפלת שתשמור על הילדים, צעצועים, ספרים, אזורי מנוחה ושינה, וגם אזור הנקה לאמהות מניקות. זהבה ארקי, מיוזמות האב7, סיפרה אתמול על הרעיון שמאחורי המיזם: "מיכלה ואני עבדנו מהבית עם ילדים קטניםמצד אחד לא רצינו לשלם למשרד על בסיס חודשימאחר והגענו לישיבות במשרד מעט פעמים בחודשומצד שני לא הרגשנו בשלות להשאיר את ילדינו בגניםהחלטנו שנקים חלל עבודה משותף שיציע השכרה שעתית של משרדים וחדרי ישיבות עם מתחם סמוךשם יוכלו להשאיר ההורים את ילדיהם ללא דאגה".

מיזם עם פוטנציאל עסקי-חברתי. צילום: מנדי ונדל

באירוע ההשקה החגיגי אמר רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע: "זה הדבר הבא - קהילתיות ויוזמה קהילתית. באר שבע היא עיר דינמיתקצבית ומתפתחת, לא רק כי הממסד או העירייה יוצרים, אלא כי התושבים, היזמים, הקהילות והעמותות שבעיר יוצרים את השינוי ומוסיפים את החלק שלהם בפסיפס".

בלה אלכסנדרוב, מנכ"לית ארץעיר, סיפרה על הקשר בין היוזמות לעמותה: "כשמיכלה וזהבה פנו אלינו לסיוע בהקמת המיזם, מיד הבנו שמדובר במיזם בעל פוטנציאל עסקי-חברתי ובעיקר מיזם עם פוטנציאל לקידום קהילתיות עירונית. הקונספט החדשני של חללי עבודה המשלבים שירותי בייבייסיטינג, עונה על צורך שקיים בעיר, ובזכותו הורים רבים יוכלו לפתח קריירה ולדאוג בה בעת לטיפול ילדיהם במחיר שווה כל כיס".

HubSheva, דרך המשחררים 61, באר שבע.
פרטים גם בפייסבוק.

רוביק דנילוביץ' בהשקה: