מזה למעלה מחודש ימים הביוב זורם ברחובות העלייה וכחול לבן בבאר שבע, כאשר הדיירים סובלים מריחות צחנה חריפים ואיש לא לקח אחריות לטפל במפגעים הללו.

הביוב זורם ברחובות. צפו בסרטון בתחתית הכתבה

"זרם הביוב הפך את הרחוב לסירחון אחד גדול" התלונן אחד התושבים. "איך אפשר לחיות במצב הזה, בימים של חום חמסין אי אפשר לנשום, אתה פשוט נחנק, אף אחד לא מטפל בזה כולם מתנערים, מה אנחנו אזרחים סוג ב'?" מתלונן תושב המקום.

לדברי דיירים, מקור הסתימות בביוב הוא באחד הבניינים. מדובר בבניין שבו מתגוררים אנשים שמקבלים קצבאות ואין באפשרותם לעמוד בהוצאות הגדלות שכרוכים בתיקון הצנרת. על פי הדיירים תאגיד מי שבע חוזר וטוען כי מדובר בקו ביוב פרטי שנמצא באחריות הדיירים.

בסרטון שהופץ לרשתות החברתיות, מתארת תושבת השכונה את הנזק שנגרם לסביבה מזרימת מי הביוב לאורך של מאות מטרים: "הביוב דולף מזה חודש וחצי, תסתכלו ממש נחל הירקון, זבובים יתושים. תראו מה שהולך כאן, כל הסירחון, הריח פשוט מחניק, הכל מסריח, בושה לעייריית באר שבע, למי שבע".

מתאגיד מי שבע נמסר: "אחריות התאגיד משתרעת על רשת המים והביוב הציבורית בלבד ע"פ חוק, זאת להבדיל מרשתות המים והביוב הפרטיות שבאחריות המחזיקים בהן.  במתחם המדובר קיים מפגע בקו הביוב הפרטי. חרף התראות שניתנו מזה מספר שבועות בבקשה לפעול לטיפול במפגע, לא נעשה דבר מטעם הדיירים לטובת טיפול בנושא. הוראות חוק העזר העירוני מגדירים את אחריות דיירי המתחם וכן את סמכויות הרשות בנושא טיפול ומניעת מפגעים תברואתיים".

"בשים לב לאמור, התאגיד פועל כבר בשלב זה, לפנים משורת הדין, לביצוע העבודות הנדרשות לצורך תיקון קו הביוב, כאשר בסיום העבודות יושתו העלויות הכרוכות בביצוע העבודה על דיירי המתחם".

צפו בתיעוד שצילמה תושבת השכונה: