למרות המתיחות בדרום, העיר העתיקה בבאר שבע הפכה בין-לילה לחגיגה של אור, מוזיקה ואמנות עם פתיחתו של פסטיבל "זוהר דרומי", פסטיבל האור של באר שבע. בלילה הראשון לפסטיבל הגיעו כ-45,000 איש לצפות במיצגי אור, לשחק במשחקי התאורה האינטראקטיביים וליהנות מהתהלוכות המוארות שצעדו ברחובות.

צפוף, הומה ומואר. פסטיבל זוהר דרומי. צילום: דיאגו מיטלברג

אלפי מבקרים למרות המצב הביטחוני. צילום: דיאגו מיטלברג

כארבעים אמנים מהארץ והעולם עבדו במהלך השבוע האחרון על הקמת מיצגי אור ומבנים מוארים שהפכו את מתחם העיר העתיקה באר שבע לתצוגת אמנות של אור ויופי. הציפייה שהיום (חמישי), יומו השני והאחרון של הפסטיבל, יגיע מספר דומה של מבקרים.

נמליץ לכם להגיע בתחבורה הציבורית לאזור מפאת הצפיפות. אזור הפסטיבל חסום לתנועה. כלל קווי האוטובוס של "דן באר שבע" המגיעים לאזור העיר העתיקה יפעלו כסדרם, כולל קו הלילה 112 שעובר עד שעה מאוחרת בלילה דרך העיר העתיקה, ומגיע לכמה שכונות בעיר.

אם אתם בכל זאת מגיעים ברכב פרטי, ניתן לחנות באחד מהחניונים הציבוריים בעיר העתיקה, למשל: בחניון העצמאות (מול פארק קרסו למדע), בחניון בית אשל, בחניון הרצל (בכניסה לעיר העתיקה), בחניון החלוץ (בכניסה לעיר העתיקה), בחניון כפר דרום, בחניון השוק העירוני ועוד. החניה על בסיס מקום פנוי.

חניה לנכים תתאפשר ברחובות הסמוכים ביותר לשטח הפסטיבל: ברחוב הפלמ"ח, ברחוב ההגנה, ברחוב טרומפלדור וברחוב כפר דרום (על בסיס מקום פנוי).

המשתתפים בפסטיבל נהנו מעשרות יצירות אמנות מוארות בגדלים שונים, יצירות אינטראקטיביות המזמינות את הקהל להפעיל בעצמם את מיצגי האור באמצעות שיטות שונות, והופעות של אמנים מקומיים לצד להקות מוארות. בנוסף, הוכנו מייצגים חווייתיים וסדנאות במיוחד עבור ילדים או ילדים בנפשם וכן סיורים ליליים מודרכים ברחבי העיר העתיקה.

הערב השני והאחרון - היום. צילום: הרצל יוסף