אכזבה גדולה שררה אתמול (חמישי) בקרב מארגני פסטיבל הכדורים הפורחים שמתקיים מידי שנה בפארק הבשור. בעקבות מטחי הרקטות והמצב הביטחוני הרעוע הוחלט לבטל את הפסטיבל, שמושך אליו כ-5,000 תיירים מכל הארץ.

כדורים ובלונים כסמל לאופטימיות. צילום: דוברות מרחבים

למרות הביטול הגיעו הבוקר לפארק טייסי הכדורים הפורחים שהגיעו לאירוע מרחבי העולם, מארגני הפסטיבל וגם תושבים וילדים מהאזור, כדי לצבוע את שמי הנגב באופטימיות ותקווה. הילדים הפריחו 1,000 בלונים צבעוניים עם מסר של שלום והטייסים עלו מעלה עם הכדורים. יחד הם יצרו מראה ססגוני ומרהיב.

הנהלת עמותת התיירות שקמה-הבשור שאחראית על הפקת הפסטיבל, הודיעה אמש כי יפריחו את הכדורים בכל זאת, ללא קהל: "לא יוציאו לנו את האוויר. הגענו הבוקר להפרחת בלוני שלום ולהטסת כדורים פורחים, כסמל לאופטימיות המאפיינת את אזורינו המיוחד ואת תושבי הדרום".

"הביטול - פגיעה קשה בתיירות". צילום: דוברות מרחבים

לא יוציאו לנו את האוויר. צילום: דוברות מרחבים

ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג' בירך על היוזמה: "לא ניתן למצב הביטחוני המתמשך לפגוע בחוסן שלנו. מדובר בפסטיבל מרשים ומיוחד ובכוונתנו להמשיך במסורת זו. טייסי הכדורים שהגיעו מרחבי העולם, עם מסר של שלום חוצה גבולות, התאכזבו מאוד מביטול האירוע, ושמחו על ההזדמנות להפריח את הכדורים בכל זאת".

בעקבות הביטול חוו עמותת התיירות והתיירנים באזור פגיעה כלכלית קשה, המוערכת במיליונים. חג'ג', קרא לשרי הממשלה לפצות את כל תיירני האזור, גם ביישובים שאינם תחת ההגדרה "עוטף עזה": "הושקעו משאבים רבים בתכנון ובארגון הלוגיסטי של הפסטיבל. מדובר בהיערכות של חודשים ובפגיעה מוראלית וכלכלית. ביטול הפסטיבל משפיע על כל התיירנים באזור, שלרובם זו הפרנסה היחידה, אשר ספגה פגיעה קשה בחודשים האחרונים".

ממארגני הפסטיבל נמסר כי הם מקווים שיצליחו לגייס תקציב ולקיים את הפסטיבל בחול המועד סוכות.