התיכון החדש בשכונת רמות הרכס על שם משה זילברמן, ראש העירייה הרביעי של באר שבע, נבנה בימים אלו על ידי עיריית באר שבע וצפוי להיפתח בשנת הלימודים הקרובה.

התיכון ישתרע על 10,000 מ"ר. הדמיה: דוברות עיריית באר שבע

המוסד המשתרע על שטח של 10,000 מ"ר צפוי לאכלס בסופו של תהליך כ-1,200 תלמידים. בשנת הלימודים הקרובה ילמדו בבית הספר כ-370 תלמידים בגילאי 14-12.

המבנה, שתכנן אדריכל גדעון פובזנר, בנוי כעיר קטנה של ילדים הנעים במערכת של חללי חוץ ופנים, חצרות פנימיות ומרחבים משותפים תוך שמירה על תחושת בית בעבור התלמידים. לכל קבוצת גיל "בית" משלה עם חצרות "פרטיות", שירותים וחדרי ספח (חדרים המשמשים ללימוד שאינם כיתות). בכל "בית" מבואה רב תכליתית גדולה המאפשרת התכנסות של כל החטיבה ו"כיתות חכמות" ובמרכז המתחם נמצאים המנהלה והמעבדות.

"בית" לכל קבוצת גיל. הדמיה: דוברות עיריית באר שבע

יאכלס 1,200 תלמידים בעתיד. הדמיה: דוברות עיריית באר שבע

גישה לספריה, האודיטוריום והקפיטריה גם לתושבי השכונה בשעות שבית הספר אינו פעיל. הדמיה: דוברות עיריית באר שבע

אולם הספורט הרב תכליתי נבנה בסמוך למבנה בית הספר. שטחו כ-2,500 מ"ר והוא ישמש למשחקים במגוון ענפי ספורט: כדוריד, כדורסל, קט רגל ועוד. באולם 550 מקומות ישיבה, חדרי חוגים, חדר כושר ומלתחות.

בנוסף, נבנים במוסד החינוכי גם ספריה, אודיטוריום וקפטריה אשר הם מתחברים לשביל הולכי הרגל ומאפשרים שימוש לתושבי הקהילה גם כשבית הספר אינו פעיל.

בעיריית באר שבע מתגאים בבית הספר החדש: "תיכון רמות הרכס מבטא חדשנות חינוכית, המתבטאת בין היתר בעיצוב ותכנון מרחבי למידה המעניקים לכל תלמיד עולם רחב של הזדמנויות והתנסויות מאתגרות, למידה חווייתית, התנסויות ורכישת מיומנויות להעצמתם, הצלחתם והכשרתם של התלמידים לקראת אתגרי העתיד".