(מימין) רוני מלול, אלון יאלו ושני ריבן. צילומים: דובר צה"ל

בתחילת השבוע שעבר, בטקס לחיילים מצטיינים בחטיבה המרחבית שומרון, העניק מפקד החטיבה, אל"ם שגיב דהן, אות הצטיינות לכבוד ראש השנה לחיילים ומפקדים מצטיינים בחטיבה. בין המצטיינים שזכו לקבל האות ממפקד החטיבה בלטה תושבת באר שבע, סמל שני ריבן.

שני, בת 20, משרתת בחטיבה מזה שנה וחצי. היא התחילה כסמלת מבצעים בחמ"ל והתקדמה להיות אחראית משמרת והשתתפה באירועים משמעותיים בחטיבה, ביניהם הרצח של הרב רזיאל שבח ז"ל, בו הקפיצה את הכוחות, הנחתה אותם לאן להגיע והודיעה לכולם על האירוע.

בנוסף השתתפה בתפעול הכוחות ובקישור בינם לבין המפקדים במהלך ניסיונות דקירה, פעילות חבלנית עוינת, טרור עממי, הפרות סדר, מעצרים ופעילויות סיכול שונות. לאחר שנה בתפקיד עברה להיות ראש הלשכה של מפקד החטיבה שם היא מנהלת את הלו"ז החטיבתי וקובעת את סדר היום בחטיבה.

"התפקידים שעברתי בחטיבה היו משמעותיים מאוד, הכל מתעצם כשמבינים את חשיבות ההגנה על הגזרה. אחרי שנה וחצי אני מכירה את השטח עד הפרטים הכי קטנים. כסמב"ציות אנחנו חוות את הגזרה בכל גווניה, מכיוון שהחמ"ל הוא מערכת העצבים של החטיבה, הוא מזרים את כל המידע מהכוחות ומחבר את החלקים בפאזל הגזרה. אני מודה על הזכות שנפלה בחלקי לשרת בחטיבה".

סמל שני ריבן. מכירה את השטח עד הפרטים הכי קטנים. צילום: דובר צה"ל

סמל אלון יאלו המתגורר בבאר שבע, ומשרת בשק״ם של החטיבה המרחבית שגיא (חטיבה מרחבית המופקדת על אזור הנגב והגבול עם מצרים), קיבל את ההצטיינות על השקעתו והשינוי המשמעותי שעבר במהלך שירותו בצבא.

אלון למד בתיכון מקיף 'רבין', שם הרחיב במגמות כימיה ופסיכולוגיה. הוא מתגורר עם הוריו ו-8 אחיו בבאר שבע, כששניים מאחיו משרתים גם הם בצה״ל.

"כשהתגייסתי לצבא היה לי קשה נורא להתמודד עם הכל, ולאחר תקופה הגעתי לחטיבה. פה מצאתי את המקום שלי, ועשיתי שינוי גדול בזכות הצבא והחטיבה. אני מרגיש שאני הרבה יותר רציני ואחראי, ובזכות האנשים פה אני לקחתי על עצמי תפקיד חשוב ואני מרגיש בבית, כולם פה הם חברים ומשפחה שלי", סיפר.

"כשגיליתי שאני מצטיין ישר התקשרתי לספר למשפחה״, מספר אלון ומוסיף, "הם מאוד שמחו בשבילי והיו גאים בתהליך שעברתי בצבא, אני מרגיש משמעותי ומקווה להמשיך ולתרום כמה שאפשר ולעשות את התפקיד שלי בצורה הטובה ביותר".

סמל אלון יאלו. שינוי משמעותי. צילום: דובר צה"ל

באותו טקס מצטיינים של חטיבת שגיא, העניק מפקד החטיבה, אל״ם יצחק בן בשט, תעודת הצטיינות גם לרב״ט רוני מלול מדימונה, המשרתת כחובשת בחטיבה.

לפני גיוסה לצה"ל למדה רוני בתיכון 'אפלמן' בדימונה, שם הרחיבה את המגמות ביולוגיה, פיזיקה ותנ"ך ואף הייתה תלמידה מצטיינת. רוני התגייסה בנובמבר 2017 לקורס חובשות קרביות, אחריו שובצה בחטיבה המרחבית שגיא כחובשת.

"הקורס היה חוויתי ומשמעותי מאוד, בסוף הקורס המפקדת שלי העניקה לי את סיכת החובש, מה שנתן לי מוטיבציה רבה ורצון לעשות את התפקיד שלי בצורה הטובה ביותר ולתת מענה רפואי הולם ומקצועי לכל מי שיצטרך", מספרת.

"אני נהנית בתפקיד מאוד, אני חושבת שמדובר בתפקיד משמעותי וחשוב ואני שמחה שזה המקום בו שובצתי", היא מספרת ומוסיפה על האווירה בחטיבה: "יש שם הווי שאין במקום אחר, כולם מגיעים ממקומות שונים בארץ, אתה נחשף לאנשים חדשים ומוצא חברים לכל החיים".

על ההצטיינות רוני גילתה דרך המפקד שלה והיא התרגשה נורא, "זה היה מאוד מרגש לגלות שמעריכים אותי ואת העבודה שלי, הזמנתי לטקס את ההורים שלי ואת שלושת האחים שלי וזה היה מאוד משמעותי בשבילי".

רב"ט רוני מלול. "מרגש לגלות שמעריכים אותי ואת העבודה שלי". צילום: דובר צה"ל