בחודש ינואר השנה פרסמנו במיינט באר שבע אודות ליקויים בטיחותיים בסמוך לבית הספר "נווה שלום" בשכונת נווה זאב בבאר שבע. התלונות של ההורים התמקדו בהעדר פסי האטה למתון התנועה ואין מעבר חצייה בדרך לבית הספר היסודי.

כך זה נראה לפני הסדרת מעבר החצייה. צילום: הרצל יוסף

מבדיקה שערכנו במקום עלה, כי בכניסה לרחוב אברהם מאפו (מרחוב יעקב פיכמן), יש פס האטה אחד שאמור למתן את התנועה, אולם בהמשך הכביש שמוביל לבית הספר, אין פסי האטה נוספים כפי שהוצע בתכנית העירייה בפגישה עם נציגי ההורים אשתקד.

השבוע ביקרנו ברחוב אברהם מאפו ומצאנו שברחוב הותקנו עוד מספר פאסי האטה כולל מעבר חצייה. "האמת, עכשיו אני יותר שקטה, נהגים לא יכולים לנסוע במהירות מופרזת בגלל המכשולים, והילדים יכולים לחצות יותר בבטחה", סיפרה אמא לילד בבית הספר.

לדבריה, "המאבק שלנו היה צודק, זו היתה סכנת נפשות לילדים לחצות כביש עם עקומה חדה שלא מאפשרת לנהגים להבחין ממרחק של מטרים ספורים. אני שמחה שהכל בא על מקומו בשלום ותודה לכל מי שסייע".

אמא אחרת הודתה בדף הפייסבוק שלה "לכל מי שעסקו במלאכה המורכבת על מנת לאפשר לתלמידים להתחיל שנת לימודים בטוחה".

וכך הדרך נראית היום. צילום: יעקב לוי

ראוי לציין, כי מעבר לתיקון הליקויים בסמוך לבית הספר, הנהגת ההורים העירונית פועלת במספר מישורים כדי לשמור על כללי בטיחות בדרך לבתי הספר. במישור ההסברתי, שיתוף פעולה עם עמותת 'אור ירוק' ועמותת 'עיניים בדרכים' על ידי יחיאל מונטג בפרויקט 'נשק וסע'.