'הקרן לידידות', בראשות הרב יחיאל אקשטיין, תעניק לקראת ראש השנה סיוע במזון וביגוד ל-922 משפחות וילדים בבאר שבע, בעלות כוללת של 260 אלף שקלים.

כרטיסי מזון וביגוד בעלות של 260 אלף שקל. צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

הסיוע ניתן במסגרת מבצע ארצי בו תעניק הקרן סיוע ל-27 אלף משפחות, קשישים וילדים החיים בעוני ברחבי הארץ. כבכל שנה עיקר הסיוע יינתן באמצעות כרטיסי קנייה  איתם ירכשו המוטבים ביגוד ומזון ברשתות 'שופרסל' ו'פוקס', על פי צרכיהם ורצונם ובצורה מכבדת ודיסקרטית. סך התרומה הכולל יעמוד השנה על 8 מיליון שקלים.

מלבד התרומה תקיים הקרן פעילות לטובת 70 קשישים בעיר, אשר יגיעו אל המסעדה הקהילתית 'באר שובע' להרמת כוסית לקראת השנה החדשה יחד עם מתנדבי הקרן ובהובלת כרמית אביטן, רכזת הקרן בבאר שבע, שאמרה: "אני שמחה על הזכות שניתנה לנו להעניק אפשרות למשפחות בעיר לחגוג את ראש השנה בכבוד ובשמחה ומודה לראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', ולצוות המחלקה לשירותים חברתיים על שיתוף הפעולה למען הציבור בבאר שבע לאורך השנה".

לדברי נשיא ומייסד הקרן לידידות הרב יחיאל אקשטיין: "בתקופת החגים מצוקתם של החיים בעוני רק מתחדדת כאשר עשרות אלפי משפחות אינן יודעות כיצד יזכו לשבת לשולחן החג בכבוד".

הקרן מפעילה לאורך כל השנה את "מוקד הידידות" במספר 9779*, אשר מקבל פניות של כל אדם בישראל השרוי במצוקה כלכלית או חברתית ופועל בשיתוף עם מאות עמותות למציאת פתרונות בעבור הפונים.