ביום שישי הבא (30.11) יתקיים בפעם החמישית ברציפות אירוע "רוכבים בהצדעה" אותו יוזם בית הלוחם באר שבע למען פצועי ונכי צה"ל. אירוע הרכיבה יוצא לדרך מאצטדיון 'טוטו-טרנר' בשיתוף אגף הספורט של עיריית באר שבע.

חיבוק לגיבורים שנפצעו. אילוסטרציה: pixabay

כ-500 רוכבים מכל רחבי הארץ צפויים לקחת חלק בתחרות שמחולקת לחמישה מסלולים. מסלול כביש למשפחות באורך של שני ק"מ, מסלול כביש בינוני באורך של עשרה ק"מ, מסלול כביש ארוך של 24 ק"מ ומסלולי שטח קצר באורך של 10.5 ק"מ וארוך של 24 ק"מ.

אירוע הרכיבה שסוגר את שבוע הפעילות הוא אירוע עממי, אליו מגיעות חבורות שונות של רוכבים, נכי צה"ל המנוסים ברכיבה על אופניים מיוחדים ומותאמים לצד חובבי רכיבה וילדים. מדובר באירוע ייחודי המשקף את החיבוק של האזרחים לגיבורים שנפצעו.

"אנחנו שמחים להמשיך את המסורת הזו", אמר דוד ביטון, חבר ועדת הספורט וארגון נכי צה"ל, "זו השנה החמישית שהאירוע הזה מתקיים. אנחנו קוראים לכל תושבי באר שבע והדרום לבוא ולקחת חלק ביום של אהבה ואהדה לנכי צה"ל בארץ".

במחוז באר שבע והנגב מתקיימים מדי שנה מספר אירועים ופעילויות לציון יום ההוקרה לנכי ופצועי צה"ל הן בבתי ספר, במוסדות החינוך השונים, בתנועות הנוער, ברשויות המקומיות ובבית הלוחם באר שבע.