נסעתם באוטובוס? גשן להתחסן. צילום ארכיון: הרצל יוסף. למצולמים אין קשר לכתבה

תחלואת החצבת אינה פוסקת. בתחילת השבוע הודיע משרד הבריאות, כי ביום שישי האחרון (23.11) בשעה 12:40 נסע תינוק בן ארבעה חודשים, חולה חצבת , באוטובוס אגד בקו 498 מאופקים לבני ברק ובחזרה באותו קו במוצאי שבת מבני ברק לאופקים בשעה 22:30.

במשרד הבריאות קראו לנוסעי האוטובוס שאינם מחוסנים בשתי מנות נגד חצבת לפנות ללשכת הבריאות הקרובה ביותר למקום מגוריהם על מנת לברר את הצורך בקבלת חיסון נגד חצבת.

ממשרד הבריאות נמסר, בתגובה לפניית 'ידיעות הנגב', כי התינוק, תושב אופקים, לא אושפז בבית החולים.

בתוך כך פירסם השבוע משרד הבריאות, לראשונה מאז החלה התפרצות מחלת החצבת לפני כתשעה חודשים, את נתוני תחלואת החצבת לפי ישובים. מנתוני התחלואה בישובי הנגב עולה כי באזור הנגב נרשמו מאז התפרצות המחלה 14 מקרים. המספר הגבוה ביותר של מקרי חצבת נרשם בנתיבות - שישה חולים. באופקים נרשמו שלושה מקרים, בבאר-שבע שני מקרים, בבית קמה שני מקרים ובערד מקרה אחד.

על פי נתוני משרד הבריאות באשר  לתחלואת החצבת על פי פילוח מחוזי, נכון לאתמול (שני) השבוע, נרשמו בכל מחוז הדרום 26 מקרי חצבת במהלך תשעת החודשים האחרונים.

עדכון מדאיג ממשרד הבריאות: 19 מקרי חצבת התגלו בבאר שבע
"מפת ההתחסנות" נחשפת: כמה תלמידים מחוסנים נגד חצבת בבאר שבע והסביבה?

מנתוני משרד הבריאות עולה כי המספר הגבוה של החולים נרשם בישובים בה מתגוררת אוכלוסייה דתית וחרדית גדולה. למרות ששיעור ההתחסנות נגד חצבת באזור הנגב, על פי נתוני משרד הבריאות, עומד על כ-94% בממוצע, בהתייחס לשיעור ההתחסנות של תלמידי כיתות א' באזור בשנה שעברה, עולה כי בקרב האוכלוסייה החרדית שיעור ההתחסנות הוא נמוך יותר.

בדיון שהתקיים בתחילת השבוע בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת אמר סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, כי "מאז התפרצות המחלה יש אחוז גבוה של לא מחוסנים. במיגזר החרדי גילינו אחוזים גבוהים של לא מחוסנים. פניתי לרבנים להביא למספר גדול של מחוסנים". ליצמן גם הדגיש, כי הוא תומך בחוק, שמקודם בימים אלה, הנועד למנוע כניסת תלמידים לא מחוסנים לבתי הספר וגם בהטלת סנקציות על הורים שמסרבים לחסן את ילדיהם.