ניסים קינן (במרכז) בטקס הענקת פרס העיתונאי המצטיין בנובמבר האחרון. צילום: שרון שמואל

ניסים קינן, הכתב הותיק של רשת ב׳ וכאן 11 באזור הדרום, אושפז שלשום (שלישי) בסורוקה על רקע דימום מוחי בו לקה. מבית החולים סורוקה נמסר כי קינן "עבר מספר פרוצדורות רפואיות דחופות ומאושפז כעת ביחידה לטיפול נמרץ כללי כשהוא מונשם ומורדם. מצבו יציב".

יוראי קינן, בנו של ניסים: ״משפחתנו מודה לצוות הרפואי בסורוקה על הטיפול המסור באבא. כל עוד הוא מורדם ומונשם אנו מבקשים להמנע מביקורים בבית החולים, ומודים לכולם על הדאגה לשלומו ועל התפילות להחלמתו המהירה. שמו לצורך תפילות למענו - ניסים בן פריחה״.

קינן, העוסק בעיתונות משנת 1973, זכה בנובמבר האחרון זכה בפרס העיתונאי המצטיין במהלך כנס איגוד דוברי הרשויות המקומיות בישראל. בנימוקי חבר השופטים בראשותו של רון בן ישי נכתב בין השאר: "קולו של נסים קינן מלווה אותנו זה שנים רבות. ביום ובלילה, בחורף ובקיץ, בתקופות של רגיעה ובימי מלחמה - הוא מביא למאזיני הרדיו תמונה עדכנית ומדויקת של הנעשה באזור הדרום"

"אלא שנסים איננו רק כתב חדשות זריז, מיומן ואמין. תכנית הרדיו "כאן דרום", שאותה הוא עורך ומגיש בקביעות ובאדיקות, מביאה לכל תושבי המדינה את ניחוח הדרום והנגב, את הקסם ובעיקר - את רחשי הלב של תושבי מטרופולין הדרום".

קינן גדל בבית שמש ואת שירותו הצבאי עשה בסיירת "שקד". הוא בוגר לימודי מדעי המדינה ותקשורת באוניברסיטת תל אביב, סגן-אלוף במילואים ובוגר חוגים בבית הספר לאמנות 'בצלאל'. תחביבו הוא ציור.

נאחל לעמיתנו היקר ולמשפחתו רפואה שלמה, מכל צוות מיינט באר שבע ו"ידיעות הנגב".