שירן סאעת ז"ל

שירן סאעת, בת 32 מבאר שבע, היא היולדת שנפטרה אתמול (חמישי), זמן קצר לאחר הלידה.  גופתה הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר. שירן, שהייתה מעצבת פנים מוכרת בעיר, הותירה אחריה בעל ושלושה ילדים קטנים: בן ארבע, בת שנתיים וחצי ותינוק בריא שנולד אתמול.

חברים ומכרים רבים הספידו אותה ברשתות החברתיות: "שמישהו יעיר אותנו מהסיוט הזה. אני לא מעכלת!", כתבה עמית בר בעמוד הפייסבוק של שירן, "הכרנו לראשונה לפני 11 שנים ומאז כל מה שאני יודעת וזוכרת זה הטוב לב שלך, הכישרון, החיוך, כל הטוב הזה שיש". 

"הלב שלי פשוט נקרע שירן", כתב ניסים סרוסי, "לא מאמין שזה קרה. רק שלשום דיברנו, היית בהתרגשות לקראת הלידה כל כך. זה פשוט לא הוגן.היית בן אדם ממש טוב, תמיד עם חיוך על הפנים, תמיד היית חיובית ושמחה. משגע אותי לדבר עלייך בלשון עבר".

על פי בית החולים סורוקה, לאחר הוצאת היילוד התדרדר מצבה של שירן באופן פתאומי והיא הובהלה לחדר ניתוח. "בוצעה החייאה ממושכת שלצערנו לא צלחה. מדובר במהלך סוער ובלתי צפוי. אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה".

ההלוויה תתקיים היום בשעה 16:00, בבית העלמין החדש בבאר שבע.

לפני כחצי שנה נפטרה בסורוקה רעות חסון-מימוני, בת 29 מבאר שבע, שלקתה בתסחיף מי שפיר נדיר במהלך לידה. הרופאים נלחמו על חייה, אולם לאחר חודש וחצי היא נפטרה. מסורוקה נמסר כי "מדובר במקרה קשה מאד של תסחיף מי שפיר, מצב פתאומי קריטי ומסכן חיים שאינו ניתן לצפיה מראש ואינו ניתן למניעה".

רעות חסון-מימוני ז"ל. צילום מעמוד הפייסבוק

"מערכות גופה של היולדת קרסו תוך כדי הלידה והצוותים הרפואיים נלחמו על חייה בחדר ניתוח. במהלך הניתוח חוברה למכשיר אקמו, והועברה לטיפול ביחידה לטיפול נמרץ במחלקה לכירורגית לב חזה. לצערנו מערכות גופה שקרסו לא התאוששו והיא נפטרה".