צילום: רחל דוד, סורוקה

יותר מחצי מיליון שקל נאספו בשבוע שעבר בערב התרמה שנערך למען המחלקה לנפרולוגיה ודיאליזה בבית החולים סורוקה. הכנסות ערב ההתרמה שנערך בבית הספר למשחק ע"ש גודמן בבאר שבע, הוקדשו להרחבה ולשיפוץ של יחידת הדיאליזה למבוגרים ולהקמת חדרי טיפול ייעודיים נוספים למושתלי כליה.

כ־540 חולי דיאליזה, תושבי הנגב, מטופלים ביחידות דיאליזה שונות המסונפות למחלקה הנפרולוגית בסורוקה ובשנים האחרונות גדל משמעותית מספר השתלות הכליה המתבצעות בבית החולים.

במהלך ערב ההתרמה ציין ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', כי "אני מרגיש חלק ממשפחה אוהבת ותומכת. כשמסתכלים על פרופ' יוסף חביב והצוות המופלא שלו, רואים שהם באים לעבודה עם המון מקצועיות ועם הרבה נשמה, נוטעים תקווה, מצילים חיים ונותנים למטופלים רוח טובה של התמודדות. המטופלים, כמו גם הצוות שעובד במחלקה ונמצא שם רוב שעות היום, ראויים לקבל את התנאים הטובים ביותר".

לדברי מנהל בית החולים סורוקה, ד"ר שלומי קודש, "המחלקה שלנו לנפרולוגיה ויחידת ההמודיאליזה שבתוכה הינן מופת למקצועיות ומסירות, וכל מי שנדרש לטיפול של הצוות המסור הזה מכיר בזאת מיד".

מנהל המחלקה הנפרולוגית בסורוקה, פרופ' יוסף חביב, אמר כי "אנו פועלים לרווחת חולי הכליות בנגב וגאים בתנופה בתחום השתלות הכליה. יש צורך להתאים את רמת התשתיות ביחידת הדיאליזה לרמות הרפואיות והסיעודיות במחלקה שהן בין הגבוהות בארץ".