הצילו חיים - פעמיים. כשהפראמדיק גאורגי ישייביץ' והחובש הבכיר שי קדוש קיבלו את הקריאה להגיע לביתו של אריה אקרמן בבאר שבע, הם לא תיארו לעצמם שיצילו את חייו של אקרמן, לעיני שלושת ילדיו.

(מימין) שי קדוש, אריה אקרמן וגאורגי ישייביץ'. צילום: דוברות מד"א

לפני מספר שבועות התקבלה במוקד 101 של מגן דוד אדום קריאה מביתו של אריה אקרמן, בן 63 מבאר שבע שחש כאבים בחזה. צוות מד"א בראשות הפראמדיק גאורגי ישייביץ' והחובש הבכיר שי קדוש הגיעו למקום ובבדיקות הרפואיות הראשוניות, שכללו גם בדיקת אק"ג, הם איבחנו שהוא סובל מאירוע לבבי חריף ונמצא בסכנת חיים.

בעוד הם מטפלים בו קרס ליבו של אריה, הוא איבד הכרה והתמוטט. השניים החלו מיד בפעולות החייאה, נתנו לאריה שוק חשמלי ולאחר כחצי דקה של עיסויים אריה שב להכרה והחל להתעורר. אולם המקרה לא הסתיים בזה.

תוך כדי שהם מעדכנים את המחלקה הקרדיולוגית בבית החולים סורוקה ומכינים אותו לפינוי דחוף - ליבו של אריה נדם בשנית. אריה קיבל מיד מכת חשמל נוספת, שלאחריה שוב להכרה מלאה ועם הגעתו לבית החולים נכנס לצנתור.

למחרת הגיעו ישייביץ' וקדוש לבית החולים, לבדוק מה שלומו של אריה, ונרגשו לפגוש אותו כשהוא בהכרה מלאה וחש בטוב. "זה היה מקרה דרמטי וללא ספק מהמשמעותיים שטיפלתי בהם", שיחזר קדוש את השתלשות האירועים, "הבנתי שבכל רגע אריה עלול לאבד את חייו בשל מצבו הרפואי הקריטי. תוך כדי הטיפול הבטתי בעיניהם המודאגות של שלושת ילדיו שנכחו במקום וחלפה בי מחשבה שאנחנו בעיצומים של חגי תשרי ואיך ברגע אחד השמחה יכולה להפוך לעצב גדול עבור ילדיו".

"נלחמנו על חייו ואני שמח שאת חגי תשרי אריה חגג יחד עם משפחתו בחיוך ובשמחה. הזכות שניתנה לנו כצוות מד"א להציל את אריה היא הדלק שלנו להמשך הפעילות ואין אושר גדול יותר מלפגוש מטופל שהיה ללא רוח חיים כשהוא בהכרה מלאה, מחויך בחיק משפחתו".
 
אקרמן סיכם בהתרגשות את המפגש המחודש עם ישייביץ' וקדוש: "התרגשתי לפגוש את גאורגי ושי שהצילו את חיי, הם ממש עשו עבודת קודש ובזכותם אני עוד בין החיים. הם היו במקום הנכון ובזמן הנכון ובאמצעות הדפיברילטור והטיפול המקצועי הם תפסו את הפרעת הקצב בזמן וטיפלו בה. תודה".