ראובן איפרגן ופירה סופי. צילום: יח"צ שירותי בריאות מכבי

לפני כשבוע וחצי הגיעה פירה סופי, קשישה בת 85 דוברת רוסית שנמצאת ללא משפחה בישראל, למרפאת 'מכבי שרותי בריאות' במצפה רמון לאחר שנפלה בביתה. ד"ר אדיר, הרופא במקום, בדק אותה ושלל שברים אולם המליץ על פינוי לחדר מיון עקב בעיה רפואית. אלא שפירה חששה להתפנות לבדה לבית החולים.

בשלב זה נכנס לתמונה העובד הסוציאלי ראובן איפרגן בכדי למצוא פתרון. קודם ניסה איפרגן, בעזרת צוות המרפאה, למצוא מתנדב ממצפה רמון שייסע עם פירה לבית החולים. הוא פנה למחלקת הרווחה המקומית, אולם שם לא הצליחו לסייע לו, ולמרות פניות לגורמים נוספים לא נמצא פתרון לבעיה.

לאחר מכן יצר איפרגן קשר עם בית החולים סורוקה בבאר שבע ולמרבה השמחה פנייתו נפלה על אוזניים קשובות. העובדת הסוציאלית של בית החולים הדר כהן, גייסה סטודנטית לרפואה בשם אנסטסיה, דוברת רוסית שהביעה נכונות לסייע.

אז איפרגן וצוות המרפאה שכנעו את הקשישה לנסוע עם אמבולנס, והבטיחו לה כי ברגע שתגיע לבית החולים תקבל ליווי צמוד. וכך יצא המבצע לדרך.

כשהגיעה לבית החולים ליוותה אותה אנסטסיה, כאשר כל העת הועברו דיווחים מבית החולים לצוות המרפאה במצפה רמון. לאחר ששוחררה דאגו במרפאה למונית שהסיעה אותה לביתה, והנהג האדיב אף עצר לקנות לה בקבוק מים בדרך הביתה.   

"אנחנו שמחים שבסופו של דבר המבצע הזה הסתיים בהצלחה", סיפר השבוע איפרגן ,"אני חייב לציין לטובה את הדר כהן, העובדת הסוציאלית של בית החולים סורוקה, שעשתה כאן מאמץ מיוחד ולא מובן מאליו לסייע. אפשר ללמוד כאן שבעזרת שיתוף פעולה פורה ניתן לפתור כל בעיה. זו תחושת סיפוק. בסופו של דבר גם בשביל המקרים האלו אנחנו במקצוע של עבודה סוציאלית".

נציין כי המבצע הצליח בעקבות עבודת הצוות של כל הגורמים במרפאה ובסורוקה - מנהלת הסניף אנה קלמינסקי שניהלה את המבצע, ד"ר אלי אדיר שממשיך לבקר את פירה כל כמה ימים, האחות המסורה אביטל סוקולר ואנשי בית החולים - שדאגו שהחולה תקבל מעטפת מושלמת.