נועם רפאל סויסה. זקוק לניתוח. צילום באדיבות המשפחה

עוזרים לנועם. בימים אלה החל קמפיין גיוס תרומות למימון ניתוח שאמור לשפר משמעותית את מצבו הרפואי של נועם רפאל סויסה בן השבע, בן למשפחה באר שבעית. הניתוח צפוי להתבצע בבית החולים בסנט לואיס בארצות הברית ועלותו נאמדת בכ־200 אלף דולר (750 אלף שקל).

נועם נולד בניתוח חירום להוריו. בהיותו בן שבעה חודשים הוא אובחן על ידי רופא נוירולוג כסובל משיתוק מוחין לאחר שהתברר כי הוא אינו מסוגל לבצע תנועות בסיסיות המתאימות לגילו.

האבחנה הרפואית העלתה כי נועם סובל מהפרעה נוירולוגית המשפיעה על מתח השרירים וגורמת לו לטווח תנועה מוגבל. הפגיעה מתבטאת בשתי רגליו ובאחת מידיו, וכתוצאה מכך הוא מרותק לכסא גלגלים והוא תלוי בו בכל פעולותיו הבסיסיות ולצורך הטיפול בו הוא נזקק למטפלת צמודה למשך כל שעות היממה.

לפני כשנתיים פותחה בארצות הברית אפשרות ניתוחית לשיפור מצבם של הסובלים בשיתוק מוחין כמו נועם, ולפני כחודשיים, לאחר בדיקות, נמצא נועם כמועמד מתאים לניתוח שייאפשר לו להיפרד מכסא הגלגלים וללכת על רגליו.

לצורך מימון הניתוח גייסו הוריו של נועם, האב, עצמאי בתחום הריהוט, והאם סייעת בגן ילדים, גם את בני המשפחה ואת החברים והמכרים בבאר שבע כדי לסייע בקמפיין התרומות. עד כה, במהלך השבועיים האחרונים מאז החל הקמפיין, גויסו כ־20 אלף שקל.

"מדובר בניתוח שנקרא 'ריזוטומיה סלקטיבית' והוא נמשך כעשר שעות", מספרת רויטל סויסה, דודתו של נועם, תושבת באר שבע, "שבו צורבים את העצבים שבין האגן לעמוד השידרה, וכך בעצם מרפים את שרירי הגפיים ומאפשרים לו טווח תנועה רחב יותר. נוכח המצוקה התקציבית נרתמנו, המשפחה הגרעינית, החברים והמכרים, כדי לסייע בגיוס התרומות למימון הניתוח לנועם. אנחנו רוצים לעזור לנועם להגשים את חלומו להיות ילד עצמאי ורגיל כמו כולם".

להעברת תרומות ניתן לבצע העברה בנקאית לפי הפרטים הבאים:
בנק הפועלים, סניף 781, חשבון מס' 394198, ע"ש "להושיט יד - מצילים את נועם רפאל סויסה".
ניתן גם לתרום באמצעות כרטיס אשראי באתר של "להושיט יד".