התאונה עדיין נחקרת על ידי המשטרה. אילוסטרציה: freepik

קפיצה ממנוף ביום כיף אתגרי במכללה האקדמית אשקלון עלתה ביוקר לסטודנטית, תושבת אופקים. הסטודנטית בת ה־25 סיימה את הקפיצה בחדר הניתוח לאחר שריסקה חוליה בגב.

מהתביעה שהגישה הסטודנטית בשבוע שעבר לבית משפט השלום בתל אביב על ידי בא כוחה, עו"ד ברק אביבי, נגד המכללה ונגד החברה שאירגנה את הפעילות האתגרית, עולה כי בחודש מרץ אשתקד נערכו בקמפוס המכללה מספר ימי כיף שכללו פעילות אקסטרים. אחת הפעילויות היתה קפיצה ממנוף בגובה של עשרה מטרים ונחיתה על מזרון מנופח.

כאשר הגיע תורה של הסטודנטית היא קפצה מהמנוף, נחתה על המזרון, ומיד הרגישה כאב חד בגב וברגליים. לטענתה של הסטודנטית, היא הרגישה שנחתה על משטח קשה ביותר, ככל הנראה עקב תקלה בניפוח המזרן. הסטודנטית פונתה לבית החולים 'ברזילי' באשקלון, שם התברר כי היא סובלת משבר מרוסק בחוליה בגב והיא הוכנסה לניתוח דחוף.

בתביעה, העומדת על סכום מירבי של 2.5 מיליון שקלים, תקרת הפיצוי שבסמכותו של בית משפט השלום, גם נטען כי מיד לאחר המקרה פינתה החברה שאירגנה את הפעילות האתגרית את המזרן והציוד הנילווה ובכך פגעה בחקירת האירוע ובראיות.

לסטודנטית נקבעה לאחר בדיקות רפואיות נכות בשיעור של 68% לצמיתות והיא גם סובלת מפוסט טראומה. כתוצאה מהפציעה, כך נטען בכתב התביעה, לא תוכל הסטודנטית לעבוד כגננת בגיל הרך, תחום אותו למדה במכללה. התאונה עדיין נחקרת על ידי המשטרה והפרקליטות, לאחר שהסטודנטית הגישה ערר על ההחלטה שלא להעמיד לדין את המעורבים בפציעתה.

בכתב התביעה נטען כי המכללה והחברה שהיתה אחראית על הפעילות האתגרית התרשלו בכך שלא נקטו אמצעים למניעת התאונה, לא דאגו לאמצעי מיגון מספיקים, לא דאגו לתקינות המזרן ולשאר הציוד הנילווה. טרם הוגש כתב הגנה.

מהמכללה האקדמית אשקלון נמסר בתגובה: "כמובן שאנחנו מצטערים מכל הלב על כך שסטודנטית שלנו נפגעה. נדגיש שמדובר באירוע שהוזמן ובוצע על ידי אגודת הסטודנטים, לאחר שהציגה ביטוחים ואישורים כנדרש. הכתובת לתביעה אינה המכללה, שאינה עוסקת בארגון ארועים כאלו, אלא החברה שהפעילה את המתקנים. כמדיניות, הנהלת המכללה האקדמית מאשרת פעילות סטודנטיאלית כזו, כמו כל פעילות אחרת, לעידוד החוויה הלימודית, כמובן בהצגת האישורים המתאימים".

מהחברה שאירגנה את הפעילות האתגרית נמסר בתגובה: "החברה הציגה את כל האישורים והביטוחים הנדרשים, אשר נמסרו למשטרה ולמכללה. המשטרה חקרה וסגרה את התיק מחוסר אשמה. לא נפל שום רבב בהפעלת המתקן".