לפני כשמונה שנים נולדו להורים, תושבי הנגב, תאומים, בבית החולים סורוקה, כאשר מהלך הלידה היה תקין. בהמשך הופיעה אצל אחד התינוקות מצוקה נשימתית והוא הועבר להמשך טיפול במחלקת טיפול נמרץ פגים.

בית החולים סורוקה. הילד נותר עם נכות וללא יכולת ללכת. צילום: הרצל יוסף

בכתב תביעה שהגישו בשבוע שעבר הוריו של הילד בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, באמצעות באי כוחם, עורכי הדין לירן גלפנד ונגה צלח, נגד בית החולים סורוקה, נטען כי הילד, אשר נולד עם גפיים תקינות לחלוטין, נותר עם נכות אורתופדית משמעותית וללא יכולת ללכת.

על פי הנטען בכתב התביעה, בו תובעים ההורים פיצויים עד לגובה המירבי של 2.5 מיליון שקלים, מדובר ברשלנות רפואית מצד הצוות הרפואי של בית החולים, שהחלה, לטענת התובעים, בהחדרת קטטר בצורה לקויה ובלתי אחראית והמשיכה בהתעלמות מצד הצוות הרפואי, אשר לטענת ההורים לא עקב אחר מצבו של הפעוט והותירו אותו עם קטטר המחובר בטעות לעורקי הגפיים התחתונות המונע אספקת חמצן לגפיים התחתונות, מה שהוביל לנזק ממנו סובל בנם עד היום.

על פי הנטען בכתב התביעה, אחת מרגליו של הילד אינה מתפקדת כלל והוא נאלץ להיעזר בכיסא גלגלים על מנת להתנייד, ועליו להשתמש במכשיר לצורך הארכת הגפה והוא סובל מנכות משמעותית.

ההורים דורשים פיצויים בגובה 2.5 מיליון שקלים. צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

בחוות דעת רפואית של ד"ר גיאורגי צ'רנין, מומחה ברפואת ילדים, אשר צורפה לכתב התביעה, מצוין כי "לאור השתלשלות האירועים ולאור התיעוד הרפואי, אין מנוס מלקבוע כי חוסר ההתייחסות למיקומו של הקטטר לאחר הכנסתו על ידי הצוות הרפואי, אם בצילום לווידוא מיקום ואם במעקב אחר מצב הגפיים התחתונות, הביאה להידרדרות באספקת הדם לגפה השמאלית התחתונה, מה שהוביל לנמק בגפה ולנזק הבלתי הפיך ממנו הוא סובל היום".

מבית החולים סורוקה נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם התקבל. לכשיגיע נלמד אותו ונגיב כמקובל כחלק מההליך המשפטי".