תושייתו של יאיר זימרמן, תושב באר שבע, שהבחין בנהג שעשה את דרכו בשכונת נווה זאב בעיר והתנגש בעמוד לאחר שאיבד שליטה על רכבו, הצילה באחרונה את חייו של הרב משה אילן, אף הוא תושב העיר, שבמהלך נהיגתו לקה באירוע לבבי. בשבוע שעבר ערך הרב אילן סעודת הודיה גדולה, כשאורח הכבוד בה היה כמובן זימרמן שהציל את חייו של הרב.

הרב משה אילן ויאיר זימרמן בסעודת ההודיה. היה אורח הכבוד. צילום: מכבי שירותי בריאות
לפני כשלושה שבועות יצא זימרמן, איש מחלקת מערכות מידע ב'מכבי שירותי בריאות' בבאר שבע מעבודתו, ודקות אחדות לאחר מכן הוא הבחין באחד מרחובות שכונת נווה זאב בכלי רכב פרטי שאיבד שליטה ועלה על אי תנועה תוך שהוא מתנגש בעמוד.

מבלי לחשוב פעמיים עצר זימרמן, המתנדב בזמנו החופשי כפראמדיק בגדוד הכוננים של מד"א, את רכבו וניגש לטפל בנהג הרכב. מהר מאוד התחוור לזימרמן כי לא מדובר בתאונת דרכים שגרתית, אלא בנהג שעבר אירוע לבבי בזמן הנהיגה, שכתוצאה מכך איבד את השליטה על רכבו. ב

תום פעולות החייאה של כשבע דקות פינה צוות מד"א את הרב אילן לבית החולים סורוקה לאחר שזימרמן הצליח להחזיר לרב אילן את הדופק ומצבו התייצב.

בשבוע שעבר שוחרר הרב אילן מבית החולים לביתו והוא נפגש, לראשונה מאז אותו אירוע דרמטי, עם מי שהציל את חייו. זימרמן הוזמן לביתו של הרב ולאחר מכן לסעודת ההודיה שנערכה בבית הכנסת "כיפה" שבעיר.

"אני לא זוכר הרבה מהאירוע", סיפר הרב משה אילן, "אבל לעד אהיה אסיר תודה ליאיר שהציל את חיי. הוא פשוט אדם טוב, שליח שעושה את עבודתו מתוך אהבה, במסירות ובמקצועיות גדולה. כבר נתתי לו חיבוק גדול, אבל הייתי שמח לתת לו חיבוק נוסף ולומר לו תודה רבה".

יאיר זימרמן זוכר היטב את האירוע. "אני שמח שנפלה בחלקי הזכות לקחת חלק בנס הגדול שאירע לרב אילן ומאחל לו רפואה שלמה. האירוע הזה העניק לי ולמתנדבים נוספים ממחוז דרום ומכל הארץ כוח להמשיך בפעילות ההתנדבותית שלנו למען הקהילה".