צפירת ארגעה. בתום דיון סוער שהתקיים בשבוע שעבר בוועדה לזכויות הילד בכנסת בסוגיית אי חיסונם של תלמידי אזור הנגב ואזור הצפון בשנה הבאה נגד מחלת השפעת, התחייב משרד הבריאות כי כל התלמידים יחוסנו.

ילד מקבל חיסון. "להפלות באופן כל כך בוטה את ילדי הדרום?". צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

כזכור, הודיע בשבוע שעבר משרד הבריאות כי בשנה הבאה לא יחוסנו תלמידי כיתות ד' באזור הנגב ובאזור הצפון נגד שפעת בשל אילוצים תקציביים. הודעת משרד הבריאות עוררה את זעמו של סגן יו"ר הכנסת, ח"כ מאיר כהן (יש עתיד), העומד בראש ועדת המשנה לשירותי בריאות לאזור הנגב, אשר יזם את הדיון השבוע בכנסת.

"מילא שבדרום יש פחות מיטות", אמר ח"כ כהן, "מילא שבדרום חיים פחות, אבל להפלות באופן פומבי ובוטה כל כך תלמידות ותלמידים מהדרום? אני מודיע שזה לא יקרה, גם אם אצטרך להביא לכנסת אלפי תלמידים מהדרום ומהצפון שיפגינו. זה יהיה שיעור טוב בדמוקרטיה, שיידעו כיצד המדינה מגייסת אותם מחד, ומאידך, לא מספקת להם שירותי בריאות מתבקשים. זה סיפור של שני מיליון שקל מענקים לאחיות שיגיעו לדרום וזה פתיר במיידי".

במהלך הדיון ציינה יו"ר הוועדה לזכויות הילד, ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו), כי הסוגייה הזו חייבת להיפתר בכל דרך שהיא.

בתום דיון סוער בו השתתפו נציגי הסתדרות הרופאים, משרד הבריאות, ארגוני האחיות וקופות החולים, התחייבה נציגת משרד הבריאות, ד"ר רבקה שפר, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, כי הנושא יטופל וכי כלל הילדים יחוסנו.