קבוצה של 23 סטודנטים ממחלקות שונות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב יזמה הגעה של משלחת מאמני כושר מובילי דעה מרחבי העולם, במטרה לשפר את תדמית ישראל באמצעות כוח המדיה החברתית.

מדובר בפרויקט התנדבותי במסגרת תכנית הדיפלומטיה הציבורית של ארגון ההסברה הבינלאומי 'Stand with us' באוניברסיטת בן-גוריון. מדי שנה יוזמים הסטודנטים פעילות מעשית שמטרתה "להציג את ישראל בצורה אמתית, מהימנה והוגנת". 

מאמני הכושר בישראל. מיתגו את המדינה באור חיובי. צילום: שלומי פארין  

הפרויקט שנבחר הוא 'FITogether' בכוונה לחשוף את מדינת ישראל דרך עולמות הבריאות, הספורט והכושר מתוך אמונה כי ספורט מחבר בין אנשים.

"מתוך הבנה כי ישראל מוצגת פעמים רבות ברחבי העולם באופן שלילי ומטעה, אנו שואפים למתג את מדינת ישראל כמדינה מודרנית, רב-תרבותית, אותנטית וייחודית בקרב מיליוני משתמשים ברשתות החברתיות", הסבירו הסטודנטים. "על מנת להשיג יעד זה בחרנו לשלב בין כוחן של הרשתות החברתיות והספורט לבין יופייה וייחודה של ישראל".

המשלחת הספורטיבית נחתה בארץ בשבוע שעבר וחבריה הם אמילי אבוט (29) nקנדה; ברנדן מאיירס (25), אוסטין דונהאם (22), וחורחה רוסאדו (25) ובריאן דקוסטה (26) מארצות הברית. 

"המשתתפים נהנו מאד, שאלו הרבה שאלות אודות ישראל ולמדו כי הדברים אינם שחור ולבן" סיכמו יוזמי המשלחת, "עבדנו על הפרויקט כחצי שנה, גייסנו משאבים בכוחות עצמנו והיה מרגש מאד לראות את חברי המשלחת כאן בארץ, נהנים לומדים ומעבירים את חוויותיהם הלאה למיליוני העוקבים שלהם ברחבי העולם. אנו בטוחים כי החשיפה החיובית שיביא הפרויקט תשים את מדינת ישראל על המפה התרבותית העולמית ותהווה תרומה משמעותית לשיפור תדמית ישראל בעולם".