עד לפני כשלושה חודשים ניהלה משפחת מור־חיים מבאר שבע חיי שגרה רגילים. ההורים דודו וחן עבדו כעצמאים וגידלו את שני ילדיהם הקטנים תוך שהם מצפים להתרחבות המשפחה עם לידתו הצפויה של תינוקם בעוד כחודש וחצי.

פאר מור־חיים. "זקוקים לכל סיוע". צילום: באדיבות המשפחה

לפני כשלושה חודשים נפל דבר במשפחת מור־חיים, כאשר בנם פאר בן השלוש אובחן כלוקה בסרטן בכלייתו. פאר הקטן נותח ואחת מכליותיו הוסרה, אך לאחר הניתוח התברר כי הגידול הסרטני התפשט גם לאיברים פנימיים סמוך לכלייה שנכרתה. מאז נזקק פאר לטיפולי כימותרפיה ולהקרנות והוא מאושפז במחלקה האונקולוגית בבית החולים סורוקה.

על פי המלצת רופאיו, פאר חייב לשהות בבידוד למשך שמונת החודשים הקרובים עקב היחלשות משמעותית של המערכת החיסונית ותופעות הלוואי של הטיפולים אותם הוא עובר.

המציאות הזו, שניחתה על הוריו, מחייבת אותם להשגחה מלאה על בנם במשך כל שעות היממה. עקב זאת נאלצה האם חן לוותר על עבודתה כמנהלת עסק עצמאי כדי להתמסר לטיפול בבנה, מה שגם פגע במצבה הכלכלי של המשפחה, שפתחה בימים אלה בקמפיין לגיוס תרומות על מנת לאפשר להם לצלוח את התקופה הקשה אותה הם עוברים.

"בשלב זה", מספרים דודו וחן מור־חיים, "משפחתנו נתונה ללחץ הולך וגובר עקב היעדר משאבים כלכליים זמינים עקב סגירת העסק של חן. על פי החוק, שנינו לא זכאים לימי מחלה נצברים לנו ולילדינו עקב היותנו עצמאים, גם לא במצב של מחלה ממארת, למרות שאנחנו משלמים מסים וביטוח לאומי כחוק".

"התחושות הקשות של התסכול וחוסר האונים, מקורם בחוסר ודאות כלכלית מבלי לדעת מה טומן לנו העתיד בחובו. כל יום מבחינתנו שונה מקודמו ונראה שהוא פשוט מצב של הישרדות קיומית. כל מעיינינו נתונים לצרכי משפחתנו, אשר חווה גלים קשים של חוסר יציבות כלכלית ונפשית. אנחנו זקוקים לכל סיוע, הן בפן הכלכלי והן בפן הרגשי, כדי שנוכל לצלוח את התקופה הזו ולהפחית את הנזק אשר עשוי להיגרם למשפחתנו".

מי שנרתמה להוביל את הקמפיין לגיוס התרומות לטובת משפחת מור־חיים, ציפורה חלפון, פעילה חברתית ויו"ר מתנדבי 'יחד' של האגודה למען החייל בבאר שבע, סיפרה כי הוריו של פאר פנו אליה ושיתפו אותם במצוקתם.

"כששמעתי את הסיפור הכואב והקשה הזה", מספרת חלפון, "לא היה לי אפילו רגע של היסוס. היה לי ברור שאני מתגייסת בכל הכוח לעזור לילד הזה. מדובר פה בחיי אדם. הסיפור של פאר נגע לי בנשמה ואני מאמינה שיחד עם כל האנשים הטובים שיפתחו את הלב ואת הכיס, נצליח לעזור לפאר ולמשפחה".

"אנחנו מעולם לא פנינו לעזרה", מציינים הוריו של פאר, "תמיד היינו בחלק שנותן ועוזר. לצערנו, החיים גלגלו אותנו למציאות אחרת ולא פשוטה. אנחנו רואים את פאר מול העיניים וזאת המלחמה שלנו כרגע להציל את פאר, שייקבל את כל הטיפולים הקיימים. אנחנו לא מתכוונים לוותר לרגע. המצב לא פשוט, גם כלכלית וגם מנטלית, ואנחנו מנסים להכיל את הסיטואציה בתוך כל הכאב והסבל שפאר שלנו עובר".

תרומות ניתן להעביר לחשבון מספר 214584, ע"ש דוד וחן מור חיים, בנק יהב, סניף 124.