אני, סמ"ר סשה רדין, בן 20 מקיבוץ משאבי שדה הסמוך לבאר שבע, משרת כסגן מפקד ספינה. התחלתי את דרכי בצה״ל בינואר 2017 כשהתגייסתי לקורס לוחמים ימיים והגעתי לשרת בתפקיד הדבורן בפלגה 916. לפני חודש סיימתי את קורס הסגנים שבמהלכו הוכשרתי על המערכות השונות בספינה. אחת הסיבות שרציתי את התפקיד זה האתגר שבו והדרישה להיות אחראי 24 שעות ביממה.

סמ"ר סשה רדין. צילום: דובר צה"ל

הגעתי לזרוע הים בעקבות אהבתי הגדולה לים, רציתי להגיע למקום שאני יודע שאוכל לתרום מעצמי אליו את המקסימום שיש בי. האווירה בפלגה שלי היא דבר מרכזי שלא ניתן להתעלם ממנו, יש יחס מאוד טוב בין כל חברי הספינה. המפקד שלנו הוא קצין בדרגת סרן והוא כמו אב של כולנו במשפחה אחת קטנה ומאושרת. המשפחה הזאת מורכבת מלוחמים ימיים, צ'יף אשר אחראי על תחום המכונות בספינה, סגן מפקד ספינה שזה הוא תפקידי והמפקד של הספינה. העבודה מתנהלת באווירה טובה וחיוך על הפנים. תמיד יש כיף, אך כשזה מגיע לתחום המקצועי אנו שמים את כל הכיף וההומור בצד ומתמקדים בעיקר, בשמירה על גבולותיה הימיים הדרומיים של מדינת ישראל כי בשביל זה אנחנו כאן.

בפעם הראשונה שעליתי לספינה בתור סגן מפקד הייתה תחושה מיוחדת. השוני בין לוחם ימי לסגן מפקד ספינה הוא משמעותי, ללוחם ימי אחריות גדולה אך לסגן מפקד ספינה אחריות אחרת, חשובה, שצריך להתמודד איתה בכל הכוח.

רציתי להגיע לשרת בבסיס אשדוד ולשמור דווקא על הגבולות הימיים הדרומיים מכיוון שאני תושב באר שבע, כאן זה הבית שלי. בנוסף יש לי חברה כבר מספר שנים שגרה בעוטף. היה לי חשוב לשרת בדרום ולהרגיש שיש לי השפעה על המתרחש כאן, חשוב לי להיות מחובר ולשמור על משפחתי ושאר תושבי הדרום. אני מאמין שלתושבי הדרום אין מה לדאוג, אנחנו עושים מעל ומעבר על מנת לשמור על כל תושבי מדינתנו ביבשה, בים או באוויר. באווירה טובה ובחיוך אנחנו מתכוננים יום- יום ומתאמנים לכל תרחיש, כדי לשמור על הבית.

הכתבה הוכנה בשיתוף דובר צה"ל