"שלום, מיטל?"
"כן", אני עונה בחשדנות מחשש שזו עוד שיחת טלפון מכירתית ששוב לא תצליח למי שנמצא בצד השני.
"מדברת דניאלה, קיבלתי את הטלפון שלך ממטפלת אחרת ואני מבינה שאת מחפשת מטפלת לתינוק שלך", היא דיברה בשטף.
לא האמנתי לקרמה הטובה שנחתה עלי בשעת צהריים מלטפת זו.

בסוף דברים תמיד מסתדרים, במיוחד בבאר שבע. צילום אילוסטרציה: שאטרסטו

באותו בוקר זה היכה בי - הפז הקטן שלי עוד רגע סוגר חצי שנה ואני צריכה להתחיל (וגם לסיים) למצוא לו מסגרת הולמת. לא ממש גיבשתי החלטה בנוגע למה מתאים לו. נראה לי שהוא עוד פצפון מידי כדי להיות בגן של ענקיים, אבל מה כן יתאים? למרות שרוב החברות שלי הנגישו לתינוקות שלהן את הפרידה מאמא באמצעות מטפלת, אני עצמי עדיין לא התנסיתי בכך. ומלבד זאת הבנתי שהמשפחתונים כבר בתפוסה מלאה בשלב הזה של השנה.

הקדשתי את הבוקר לשלוש שיחות טלפון למטפלות (עם המלצות ממקורות אימהיים אמינים), וכולן אמרו לי שהן מתנצלות אבל הן תפוסות. לא רציתי לבזבז על כך את המשך היום שלי, והאמת שהייתי בתחושה שהכל יהיה בסדר, כי תמיד בסוף הכל בסדר.

אחותי היקרה הודיעה לי שהיא בבית עם הזאטוט שלה שמחלים משפעת ושעוד לא עברו 24 שעות מאז שעלה לו החום, אז היא לא שלחה אותו לגן, ממושמעת שכמותה, ונשארה איתו לבוקר משועמם בבית. קבענו להיפגש לבראנץ' ב'לנדוור' בישפרו סנטר, מקום שיודע לחבק ילדים בשמחה ומפנק גם אימהות מניקות במיץ תפוזים טבעי.

הגישה הזו למניקות היא מבחינתי סיבה טובה דיה להשקיע בבית הקפה הזה את כל הוצאות הקפה החודשיות שאני מקציבה לעצמי. ישבנו שם לשקשוקה, קפה וכדורים צבעוניים שעולים ויורדים מהתקרה בקצב אחיד ומושכים תינוק ובן כמעט שנתיים כאחד.

במהלך הבראנץ' הספונטני קיבלתי את הטלפון מדניאלה המטפלת, ומיד אחריו, ככה בדרך אגב, קיבלתי גם טלפון ממנהלת משפחתון, שעידכנה שהתפנה אצלה מקום.

מיטל פאר. צילום פרטי

אין ספק, העיר הזאת טומנת במסתריה הווירטואליים רשת חברתית של כל מה שאעלה על הדעת, והיא מפתיעה ומרגשת אותי כל פעם מחדש. למשל, אחרי גישוש קל, גיליתי שאחת המטפלות שדיברתי איתן בבוקר ביררה עלי, קיבלה חוות דעת חיובית והמליצה עלי לחברה-מטפלת אחרת. מהצד השני, כשביקשתי מדניאלה טלפון של אמא שהילדים שלה טופלו אצלה בעבר, קיבלתי מספר של אמא מהימנה מאין כמוה והיום, שבוע וחצי אחרי, גם פז ישמח להמליץ על דניאלה.

בקיצור, באר שבע יקרה שלי, עיר אוהבת תושביה, את עיר ששומרת סודות חבויים ושמעלה אותם על פני השטח ברגעים שבהם אני זקוקה להם - תודה רבה לך, שאת ככה טובה אלי.

מזכירה לכן, אימהות שתמיד זקוקות פה בעיר למשהו – פשוט לעדכן אותנו, שאר האימהות. התשובה תמיד תצוף מתוך הקהילה היקרה והחזקה שאנחנו.

שלכן, אמא מקושרת חברתית. 

מיטל פאר, מלווה אימהות לאחר לידה. ליצירת קשר: Niflaot.mp@gmail.com או 052-4269043