הכותרת עלולה להטעות, אין כאן קונספט של ריאליטי לאימהות, למרות שפתאום זה נשמע הזוי ומטורף והגיוני מרגע לרגע... אבל בואו נרד חזרה לאדמה. ברגע של צלילות חלקית (זה קורה אחרי לילות של הנקה), חשבתי על שלל תוכניות הריאליטי שרודפות אותי - תחרויות שירה, ריקוד, בישול, וגם "האח הגדול" ו"הישרדות". ואז התאפסתי, חזרתי לצלילות מלאה, והבנתי שלהיות אמא, בעצם, זו התמחות בכל הז'אנרים שיש בריאליטי.

את אמא? גשי לאודישנים הקרובים לביתך, המקום הראשון מובטח. צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

כי חוץ מהעניין הזה של פריים טיים והצבעות, לגמרי מגיע לי פרס מוזהב. הרי עד שהתייצבתי בחדר הלידה כישורי היו מוגבלים למדי, ואז נולדו ילד א' וילד ב'. לאט אבל בטוח עשיתי את צעדיי בתוך הריאליטי-אמא והגעתי, אם תרשו לי להיות אובייקטיבית, לשלבים מרשימים.

אסביר: למשל האהבה למוזיקה. נכון, עדיין אין לי מושג באוקטבות וסולמות, אבל שירתי נשמעת בבית, באוטו, בטיולים ות'כלס ברוב סיטואציות היומיום. כן, גם כשהילדים לא לידי, לא אשקר. פשוט התרגלתי לזמזם לעצמי 'איזה שעון בן חיל' גם כשאני לבד באוטו, גם כשאני שוטפת כלים. בגדול, אפשר להגיד ש"100 שירים ראשונים" חזרו לחיי, 30 שנה אחרי שעליתי לכיתה א'.

הלאה, הריקוד. צעדיי הריקוד שלי התחדדו והם לחלוטין עובדים את האודישנים, עם מגוון סגנונות שכל שופט היה מתחבר אליהם בקלות. "נמסטה" של סטטיק ובן-אל מצד אחד, דרך "קרמלה" של משה פרץ ועד שירים של חווה אלברשטיין ודיוויד ברוזה. אין גבול ליצירתיות. כל מקום הוא במה בפוטנציה והציוד היחיד הוא מינימום של 15% סוללה בטלפון.

בהיבט הקולינרי, אין לי אלא לטפוח לעצמי על השכם ולבשר שנולדה שפית חדשה. כשהיא תסיים לחתל ולהלביש ולהכין תיקים ולהסיע ולהחזיר - מאוד יכול להיות שתיפתח מסעדה חדשה. מה בתפריט? מבחר של ארוחות ילדים שמבוססות גם על אוכל בריא, וגם על מהירות, שבלי בעיה אפשר לחמם שוב בעת הצורך.

מיטל פאר. צילום פרטי

רגע ברצינות - כבר קראתי בכל פעם שעלתה עונה חדשה של "הישרדות" את ההשוואה בין ה"שורדים" לבין להיות אמא. לדעתי זה זלזול בתפקיד האימהות, שהוא כאין וכאפס לעומת לישון בגשם על עשבים ונמלי-אש ולאכול אורז.

יודעות מה? שיגידו תודה על האורז. כל מה שאכלתי מהבוקר ועד כתיבת שורות אלה זה הרסק שהקטנצ'יק שלי השאיר. בקיצור, הגיע הזמן להתחיל לגרוף את הפרסים.

מיטל פאר, מלווה אימהות לאחר לידה. ליצירת קשר: Niflaot.mp@gmail.com או 052-4269043