שוחחתי עם אורנית בשעת לילה מאוחרת. היא יצרה איתי קשר כמה שבועות קודם לכן וסיפרה על החשדות שלה ושל אחיה אופיר, לפיהם אשתו נאווה מקיימת קשר רומנטי עם גבר אחר.

חיי הנישואין של אופיר ונאווה עלו על שירטון, אורנית מספרת שנאווה לא מפסיקה להטיח באופיר שהמשבר נוצר בגללו, בעוד שאופיר משוכנע שלנאווה יש מאהב, שאפילו מדריך ומנווט אותה בכל המשבר ביניהם.

לדברי אורנית, נאווה תמיד הכחישה בתוקף שיש לה קשר רומנטי מחוץ לנישואים. בשיחתנו הקודמת אורנית ביקשה להפעיל אותנו לא ידיעתו של אופיר, כך שנוכל להציג לו עובדות מוצקות שיקלו עליו במלחמת ההתשה עם נאווה.

המלצתי לאורנית בכל זאת להתייעץ עם אופיר ולקבל את אישורו.

בשיחה הנוכחית אורנית סיפרה ששיתפה את אופיר שבתחילה הסתייג, אך לאחר כמה ימים אישר לה לפעול כראות עיניה. הייתה לו רק בקשה אחת: לא לעדכן אותו בפרטים. אם תחליטי בסופו של דבר לפעול באמצעות חוקר, אמר אופיר לאחותו, עדכני אותי בסוף ורק במידה ויהיו תוצאות מעניינות.

אורנית שמחה לקבל את ברכת הדרך ויצרה איתי קשר בשנית. לאחר שסיפרה קצת על סדר יומה של נאווה, הוחלט שנבצע מעקב בימי חמישי בערב, שישי בבוקר ובמוצ"ש.                                                                     

ביום חמישי אחר הצהריים התמקם צוות עוקבים סמוך למקום העבודה של נאווה. נאווה יצאה בשעה הקבועה, נכנסה לחניון שמול מקום העבודה שלה ויצאה בנסיעה ברכבה. נאוה הגיעה לקניון בהרצליה ופגשה חברה. השתיים נראו מטיילות בקניון, טיול שבסיומו התיישבו בבית קפה עוד שעה ארוכה.

בכל הזמן שהשתיים היו יחד, נאווה נראתה משוחחת בטלפון ללא הפסקה, מדברת וצוחקת. לאחר שנפרדו, חזרה נאווה לביתה ולא יצאה עד חצות. למחרת בבוקר המשכנו את המעקב הצמוד. נאווה הורידה את שני הילדים בבית הספר והמשיכה בנסיעה. היא הגיעה לחניון של הקניון, החנתה את הרכב בחנייה התת קרקעית והמתינה.

כעבור רבע שעה הגיע למקום רכב. נהג הרכב נעצר אחרי רכבה של נאווה. נאווה יצאה מהרכב שלה ונכנסה לרכבו של הגבר. השניים התחבקו והתנשקו ואחרי כמה דקות החלו בנסיעה צפונה, עד למושבה זכרון יעקב.

המבטים הצטלבו. צילום אילוסטרציה: Freepic

הים הכחול הנשקף מרחובות זכרון יעקב מדהים ביופיו. נאווה ובן זוגה נראו מטיילים בסמטאות זכרון ולאחר מכן התיישבו באחת המסעדות במקום. לאחר כמה דקות גם צוות הבלשים נכנסו למסעדה, התיישבו ותצפתו על השניים שאכלו ולא הפסיקו לגעת אחד בשנייה. ואז זה קרה...

למסעדה נכנס לא פחות מאשר אופיר, בחברת בחורה לא מוכרת. זיהינו את אופיר בוודאות מתמונה משותפת שלו עם נאווה, תמונה שקבלנו מאורנית בתחילת המעקב. המארחת הובילה את אופיר ובת זוגו לשולחן פנוי. תוך שניות הצטלבו המבטים שלו ושל נאווה... זה היה רגע בלתי נשכח. שניות שאין לאף אחד מושג לאן יובילו...

אופיר התעשת ראשון, משך את בת זוגו, התנצל בפני המארחת ועזב מיד את המסעדה. תוך כמה שניות נאווה יצאה בעקבותיו, והחלה להמטיר לכיוונו צרור קללות עסיסיות. נראה שלרגע היא שכחה, שגם היא לא בדיוק ישבה במסעדה עם חברת ילדות...

אורנית עודכנה מיד באירוע ההזוי. היא הייתה בשוק ושוחחה מיד עם אופיר.

אופיר לא הבין כיצד אורנית מעודכנת ולאחר הסבר קצר הבין שטעה כשביקש לא להיות מעורב בממצאי המעקב. המפגש המביך היה נחסך ממנו. כעבור כמה ימים שוחחתי עם אורנית שסיפרה לי שנאווה ואופיר נפגשו, כשכל אחד יודע שלשני יש קשר רומנטי, שניהם הסכימו שהפרידה עכשיו הכרחית ופנו לעורך דין, לעריכת הסכם שיהיה מקובל על שניהם.

גולן פנחס, חוקר פרטי

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות".