צילום: shutterstock

כל יולדת טרייה תספר לכם שאל השמחה וההתרגשות הגדולות נלווית גם תופעה נעימה פחות: עייפות עצומה. בדיוק מהסיבה הזו החליטה עידית שמעוני (34) אמא לילד בן שנתיים בעצמה, לעזור לנשים שזה עתה ילדו, בעיקר בכל מה שקשור לאוכל.

"אישה אחרי לידה היא במצב לא פשוט", סיפרה שמעוני. "גם מי שעברה לידה קלילה הגוף שלה מפורק, הוא עבר טלטלה. אני יודעת שתמיד דואגים לנשים בהיריון אבל לאישה אחרי לידה קשה לא פחות. הימים הכי קשים הם הימים אחרי הלידה בבית. לי אישית היה קשה כי ההורים שלי במרכז. אני במקור מהמושב אז הייתי רגילה שיש 'ועדה' שעוזרת לנשים אחרי הלידה. כל החברות וכל מי שגר לידה מבשל לה. אז חשבתי שדבר כזה חייב להיות גם בעיר".

זה הרעיון שבבסיסו של פרויקט "סירי לידה", שהתחיל בתל-אביב על ידי עידית הירש, ולאחרונה החל לצבור תאוצה גם בבאר-שבע. "הרעיון התחיל בתל-אביב, והצליח", אמרה שמעוני. "אני העתקתי את זה לבאר-שבע. הרעיון הוא פשוט. אישה שילדה כותבת בקבוצה בפייסבוק מאיזה שכונה היא ומה ההעדפות שלה, אם היא אוכלת צמחוני, אם היא לא אוהבת חריף. ואז יש לנו כ-400 מתנדבות שגייסנו, סבתות או אמהות שהילדים שלהם גדולים, והן מבשלות לה. זה נחמד גם כי זה יוצר בכל שכונה איזו קהילה של עזרה הדדית".

הפרויקט מבוסס על נשים מתנדבות שמבשלות גם כך למשפחתן ומוכנות לשלוח גם ליולדת. "הכל חינם אין כסף", ציינה שמעוני. "אישה מכינה למשפחה שלה, מוסיפה עוד קצת ונותנת לה. אין פה פינוק. מה שאותה אישה בישלה למשפחה של עצמה היא פשוט מגדילה כמויות ומוסיפה לה. הנשים מאוד מתרגשות. אישה אחרי לידה יכולה לאכול רק קורנפלקס במשך חודשיים אז זו עזרה מאוד גדולה".

מערך המתנדבות כולל הן את הנשים המבשלות והן את אלו שמסיעות את המזון אם יש צורך בכך. "אם מדובר במקום מרוחק אז חלק מהמתנדבות עם רכב. חלק אומרות אני מוכנה לבשל אבל אין לי איך לשנע או ההפך. לפעמים הבעל לוקח, לפעמים יש לנו נהג מונית שמתנדב לקחת".

ענבל הראל מעוז מבאר-שבע היא אחת מהיולדות שקיבלו לביתן סירי אוכל במסגרת הפרויקט. היא ילדה בת לפני כחודש, ומודה שתחילה לא האמינה בפרויקט. "ראיתי פרסומים בפייסבוק, וחברה שלי סיפרה לי על הפרויקט הזה", אמרה. "הבנתי שהרעיון מזכיר מאוד קיבוץ, ואמרתי שבעיר שהיא יותר מנוכרת, שלא באמת מכירים אחד את השני - זה לא יצליח. אבל אז חברה שלי פרסמה שילדתי ואם יש בנות שמוכנות להתנדב, והייתה היענות מטורפת. בנות התקשרו ושאלו אם אני אוהבת צמחוני או בשרי, מה ההעדפות שלי".

מעוז סיפרה כי לאחר הלידה של בתה, שהיא הילדה השלישית שלה, כמעט ולא נשאר לה זמן להכין אוכל. "אין לי זמן לבשל, בטח לא לאכול", סיפרה. "אני אמרתי שאם לא יביאו לי את האוכל עד לרמת הצלחת אני לא אוכל כי אין לי זמן. יש את הקטנה ועוד ילדים, ואת לא חושבת על עצמך. זה היה מדהים, היו בנות שהיו מוכנות לבשל לי כל יום ולא הייתי צריכה כי הסירים שקיבלתי הספיקו ליומיים ושלושה. נכנסו אליי הביתה, שאלו לשלומי. כשכל ההורמונים משתוללים אחרי הלידה זה מאוד נחמד שמתעניינים בך, שאת מקבל חיוך ואהבה. ובעיקר שהאוכל מאוד טעים. קראתי להן מלאכיות. גם ברמה פיזית וגם ברמה הנפשית שמישהי דואגת לך ומתעניינת בך זה מרגש. הבטחתי לעצמי שאחרי שנתאושש אני אציע את עצמי כי אני יודעת מה זה עשה לי ואני רוצה לתת לאחרות".