התינוקת פונתה במצב אנוש. צילום: ישראל רווח, זק"א

תינוקת כבת שנה פונתה הבוקר (ראשון) לבית החולים סורוקה, כשהיא במצב אנוש, תוך כדי החייאה. ככל הנראה נפלה על התינוקת מראה, בזמן שהייתה בבית.

על פי מד"א, בשעה 10:39 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על תינוקת שנפגעה מחפץ כבד שנפל בבית באופקים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח סורוקה פעוטה כבת שנה במצב אנוש.

יוסי דביר חובש באיחוד הצלה סיפר: "יחד עם חובשים נוספים וצוות ניידת טיפול נמרץ ביצענו בה פעולות החייאה ולאחר היא פונתה למרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע כשמצבה מוגדר קשה".

פראמדיק מד"א שי סורל סיפר: "כשהגענו לבית ראינו את הפעוטה מחוסרת הכרה במצב קריטי לאחר שנפגעה מחפץ כבד שנפל ופגע בראשה. תוך כדי ביצוע פעולות מצילות חיים הכנסנו אותה לניידת טיפול נמרץ שם הרדמנו והנשמנו אותה וכאשר מצבה התייצב במעט פינינו אותה תוך המשך טיפול רפואי לבית החולים".

מבית החולים סורוקה נמסר: "למרכז הרפואי סורוקה פונתה תינוקת מאופקים שנפגעה, ככל הנראה, מנפילה של חפץ כבד עליה. מצבה קשה, היא מורדמת, מונשמת ותאושפז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים".

התאונה הזאת מצטרפת לתאונה ביתית נוספת, שלמרבה המזל הסתיימה ללא נפיגות קשות. ביום שישי האחרון הוזעקו לוחמי אש מתחנת נתיבות בעקבות דיווח על ילדה ששיערה נלכדה במערבל בצק (מיקסר).

הלוחמים שהגיעו לזירה הבחינו בילדה בת 7 ששיערה נתפס במערבל בצק כשהוא מהודק ולוחץ לה על הראש, בפעולה איטית וזהירה הלוחמים נאלצו לחתוך את שיערה ולנתק את המערבל מראשה.

השיער נתפס במיקסר. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב מערבי

בשירותי הכבאות ציינו כי המערבל הופעל בגובה נמוך, כשהוא מונח על כיסא ישיבה וכי אין להפעיל מערבל בצק, או מכשירים דומים, בגובה נמוך המאפשר נגישות לילדים.

על פי המלצות ארגון "בטרם", צריך להיות עם ילדים בגיל הרך במטבח בכל עת, לפקח ולבדוק התקדמות. כמו כן, ילדים בגיל הרך חייבים ללמוד לא לגעת במכשירים חשמליים, סירים חמים וכיריים.