אורה סולומון. "למדנו לחיות לצד האבל". צילום ארכיון: הרצל יוסף

אין הרבה באר שבעים שלא זוכרים את הרצח המזעזע והאכזרי של שרה יאסו ז"ל, שנרצחה על ידי בעלה חנוך לפני כ-8 שנים. עכשיו, לאור ריבוי המקרים בהם נרצחו נשים (24 בשנה האחרונה), מצטרפת למחאה ולזעקה אורה סולומון, תושבת באר שבע ואחותה של שרה.

בקריאה שפרסמה אמש (רביעי) היא כתבה: "אחותי היקרה שרה סולומון ז"ל בת 37 בהירצחה, נרצחה בידי בעלה לפני כ-8 שנים. רצח אכזרי, מזעזע. הוא אנס את הגופה שלה וערף את ראשה וכל זאת לעיני הילדים".

"היא הותירה לי שלושה ילדים לתפארת! שנים הייתי עסוקה בגידולם וברוך ה׳ אני ואחותי גידלנו אותם יחד! פשוט כך! היא חיה איתנו למרות הכל.. אתמול יזמתי מפגש מול האוניברסיטה, לא יכולתי לשתוק אחרי רצח 2 נערות השבוע! התגייסו נשים ונפגשנו מול האוניברסיטה. הצעקה היתה שקטה!! הלב היה כואב!!!
חשוב לי שכולם ידעו שלא רק האישה נרצחת, כל המשפחה יחד איתה נרצחת! פשוט כך!".

בשנת 2012 נרצחה שרה יאסו ז"ל על ידי בעלה חנוך, שהיה אז סוהר. כתב האישום שהוגש נגדו גולל את המעשים הקשים שבוצעו בשעה 1:30 בלילה. בני הזוג התווכחו ואז לקח חנוך סכין מטבח, הצמיד לצווארה, היכה אותה ונשך אותה. אחר כך חנק אותה עד שהתמוטטה והמשיך להתעלל בה גם לאחר מותה. את ראשה הערוף קבר במתחם של אתר בנייה ליד מכללת קיי. הוא נידון ל-28 שנות מאסר.

שרה יאסו ז"ל. רפרודוקציה: אליעד לוי

"אני אישיות מאוד אופטימית", כתבה סולומון, "ומלאה בשמחה וזה מה שהעברתי לילדים וכך הצלחנו יחד לגדול. למדנו לחיות לצד האבל ולא אותו, למדנו להעריך את החיים ולהגיד תודה על כל יום. מי כמונו יודע שהכל יכול להשתנות ביום אחד".

היום (29.11) תתקיים הפגנה במחאה על תופעת האלימות כלפי נשים ברחבת העירייה בשעה 16:00.