דנילוביץ', אמש | צילום: יעקב לוי

מליאת מועצת עיריית באר-שבע אישרה אמש (רביעי) פה אחד את התקציב השוטף לשנת 2020 שמסגרתו דומה לשנה היוצאת ויעמוד בסימן "הידוק החגורה", כפי שהתבטא ראש העירייה, רוביק דנילוביץ'. התקציב שאושר בסך למעלה מ 1.8 מיליארד שקלים (כ- 54 מיליון יותר מהשנה הנוכחית) רובו (53 אחוז) מיועד לתחומי חינוך, רווחה ושירותים חברתיים, איכות סביבה וקהילה.

דנילוביץ' הסביר בפתח הישיבה, כי קיים חוסר וודאות בגלל ממשלת המעבר ויש כללים מגבילים לגבי העברות תקציביות. "יש קיפאון שמשליך על כולנו", אמר. "יש הרבה מאוד אי וודאות, השנה היא שנה יותר מורכבת, שנה שנצטרך יותר להדק את החגורה, לנהוג יותר באחריות כי אין ברירה".

אישור התקציב | צילום: יעקב לוי

דברים אלו הם על רקע תחזית לפיה יהיו פחות הכנסות ממקורות ממשלתיים וכן פחות הכנסות עצמיות של הרשות. עוד אמר דנילוביץ': "בתקציב הזה אין שינויים דרמטיים. אין בו שינויים רדיקליים מכיוון שאנחנו נוהגים באחריות".

גזבר העירייה, תומר ביטון, ציין כי היקף ההכנסות העצמיות של העירייה עומד על כ- 66 אחוז שזה בעיקר מהכנסות ארנונה, חינוך ועוד. החלק הגדול של הוצאות העירייה הם בעיקר חינוך (32 אחוז מהתקציב) ורווחה (כ- 16 אחוז מהתקציב). בכל הקשור לתקציבי פיתוח העירייה מקדמת פרויקטים רבים, חלקם מתוקצבים, וכאן אין שינוי. תקציב הפיתוח שעמד לפני כעשור על כ- 100 מיליון שקל תוקצבו לשנת 2020-2022 בכ- 633 מיליון שקל.

בסיום דבריו הודה דנילוביץ' לכל השותפים לחזון ולעשייה העירונית והמאמץ לחזק ולבסס את באר-שבע כמטרופולין של איכות במדינת ישראל.