כיפת ברזל. צילום: שאול גולן

לילה מתוח בעקבות האזעקה בבאר-שבע ויישובי הסביבה, כאשר כיפת ברזל ביצעה שני יירוטים מוצלחים של טילים שנורו על העיר. כתוצאה חמישה בני אדם נפגעי חרדה וארבעה נחבלו בדרך למרחב המוגן, בהם אם ותינוקה שנפלו בעת ריצה למרחב המוגן. צה"ל תקף בתגובה יעדים ברצועה.

האזעקה ולאחר מכן הירי בלילה שבין שישי לשבת ( 01:56) תפסה מבלים רבים במקומות בילוי בבאר-שבע כאשר הם רצים בבהלה למצוא מרחב מוגן. "היתה בהלה גדולה", סיפר אבי ביטון, שיצא עם חבריו לבלות באחד המועדונים כשלפתע נשמעה האזעקה. "ראיתי אנשים רצים והיתה מהומה, הסתכלתי בנייד וראיתי התרעה על ירי. זה היה ממש בהפתעה".

מועדון הפורום בבאר שבע בזמן האזעקה. צילום: חדשות בזמן בפייסבוק

אמנם פיקוד העורף קרא לחזור לשגרה, אולם הפרות הפסקת האש נמשכות ולראשונה בסבב הנוכחי ירי על באר-שבע. ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', הודיע בשעות הבוקר המוקדמות כי למרות הירי אין הנחיות חדשות, יחד עם זאת, החלטות לגבי קיום לימודים מחר (א') יתקבלו בהתאם להתפתחויות ובהתייעצויות עם פיקוד העורף.

ראוי לציין, כי מספר רשויות בעוטף עזה ביטלו הנחייה קודמת של פיקוד העורף ולא קיימו אתמול (ו') לימודים בעקבות ירי הטילים למרות ההכרזה על הפסקת אש. לימודים לא התקיימו בנתיבות, ביישובי המועצה האזורית אשכול וביישובי המועצה האזורית שדות נגב. הפרות הפסקת האש באופן תמידי וירי הטילים מציבים בפני מקבלי ההחלטות דילמה לא פשוטה בנוגע לחזרה לשגרה.