אתר הבנייה בו קרתה התאונה. צילום: אבי מועלם

הותר לפרסום שמו של ההרוג הרביעי באסון המנוף ביבנה - סרגיי סמיונוב, בן 33 מבאר שבע. בתאונת הקטלנית נהרגו גם בן דקלו, גיל חזאזי ויוני סבג. בתאונה הקשה שאירעה ביום ראשון, סמוך לשעה 10:00, כאשר מנוף קרס באתר בנייה של פרויקט "יבנה הירוקה" של חברת רמי שבירו וחברת הבת "נאות שמיר".

סמיונוב הותיר אחריו אלמנה. הלווייתו תתקיים מחר (רביעי) בשעה 15:30 בבית העלמין האלטרנטיבי בבאר שבע.

מבדיקה ראשונית של התאונה עולה כי ככל הנראה לא חובר פין ביטחון לחלק שפורק מהמנוף. שלושה פועלים, שהיו על החלק האחורי, ככל הנראה נפלו למטה, ולאחר מכן נשמטה המשקולת. פועל נוסף, שהיה בחלק הקדמי של המנוף, נלכד ברתמה בגובה של 30 מטרים וכעבור שעה מהתאונה נקבע מותו.

חקירת האסון הועברה למפלג "פלס" לחקירת תאונות עבודה בלהב 433, המשותף למשטרה ולמשרד העבודה והרווחה, ובעקבות התאונה עוכבו לחקירה במשטרה שמונה בעלי תפקידים שונים באתר העבודה.

משה גומרו מפקד זק״א מחוז מרכז, סיפרה על הזירה הקשה: "זירה מזעזעת התגלתה לעיני. כל חלקו האחורי של המנוף היה מרוסק ומעוך על הקרקע לאחר שנפל בעוצמה במהלך פריקתו, עוצמת הפגיעה היתה קשה וקטלנית. פראמדיק מד״א אישר את מותם של ההרוגים במקום וצוות מורחב של מתנדבי זק״א שפלה טיפלו בגופות ההרוגים בזירה הקשה".

אנשי זק"א באתר הבנייה בו קרתה התאונה. צילום: דוברות זק"א

"לצערי", הוסיף, "בסוף שבוע האחרון מתנדבי זק"א טיפלו בשני הרוגים בתאונות עבודה בשני אתרי בנייה שונים. חייבים לעשות פעילות הסברתית באתרי הבנייה על החשיבות במיגון בזמן העבודה כדי למנוע עוד טרגדיות קשות מסוג אלו"

לפני חודש התחשמל למוות באותו אתר בדיוק נהג משאית, בן 31 במותו. כמה ימים לאחר מכן, בערב ליל הסדר, נהרגו שני עובדי חברת החשמל באתר סמוך, בעת שעבדו על עמוד מתח גבוה.