פקקים בין באר־שבע לאופקים. מחכים לכביש החדש. צילום: הרצל יוסף

בחודש יוני הקרוב צפוי להתפרסם המכרז לביצוע סלילת הכביש אופקים - שדה תימן בתוואי שאמור לקצר משמעותית את הדרך בין אופקים לבירת הנגב בכשמונה ק"מ בהשוואה לכביש כיום העובר דרך צומת גילת וצומת הנשיא (משמר הנגב).

השבוע התקיימה פגישה בין ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, לבין מנכ"ל חברת "נתיבי ישראל", ישראל פרץ, באשר לקידום פרויקט סלילת הכביש החדש, כאשר בפגישה נטלו חלק גם מנכ"ל החברה הכלכלית של אופקים, אהרון אלקבץ, ומהנדסת העירייה, חנה חרמש.

כזכור, אושר תקציב של 250 מיליון שקל לטובת הפרויקט במסגרת תקציב המדינה לשנים 2018־2017 והוחל גם בהליך תכנון לקראת יציאה למכרז לביצועו על ידי חברת "נתיבי ישראל". פרסומו של המכרז תוכנן כבר לפני מספר חודשים, אך הוא התעכב מסיבות שונות, ובפגישה השבוע הובהר כי חברת "נתיבי ישראל" יקדמו עתה את הפרויקט.

אורכו של הכביש החדש הוא 8.2 ק"מ, כאשר 7.2 ק"מ מתוואי הכביש יוגדרו ככביש בינעירוני וק"מ נוסף יוגדר ככביש עירוני. על פי ההערכה, משך תקופת העבודות על סלילת הכביש החדש הוא כ־20 חודשים.

"בפגישה שקיימנו עם מנכ"ל 'נתיבי ישראל' וצוות משרדו", אמר ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, "הצלחנו להניע את התהליך ולזרז אותו כך שבחודש יוני הקרוב יתפרסם המכרז לביצוע סלילת הכביש. סלילתו של הכביש בין אופקים לשדה תימן תקצר את הנסיעה מאופקים לבאר־שבע באופן משמעותי ויהווה מנוף כלכלי מרכזי עבור העיר, ואנו נמשיך לקדם אותו בכל המרץ".