אמיר רוזנבליט. צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן גוריון

דובר אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, אמיר רוזנבליט, הודיע בימים אלה על פרישה מוקדמת לגמלאות. רוזנבליט שימש בתפקיד כ-24 שנים לצד הנשיאים פרופ' אבישי ברוורמן, פרופ' רבקה כרמי וליווה את כניסתו לתפקיד של הנשיא הנוכחי, פרופ' דניאל חיימוביץ. רוזנבליט יסיים את תפקידו לאחר שיושלם הליך בחירת דובר/ת חדש/ה.

"לאחר שני תריסר שנים בשירות האוניברסיטה, החלטתי לסיים את תפקידי בתחושה של  סיפוק ומיצוי. היו לי שנים אינטנסיביות ומרתקות. פני אל אתגרים חדשים. אני מאחל לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב המשך פריחה, שגשוג ומצוינות אקדמית ומחקרית".

נשיא האוניברסיטה, פרופ' חיימוביץ, הודה לרוזנבליט על עבודתו המסורה, הביע הערכה לכישוריו המקצועיים והדגיש את תרומתו המתמשכת של רוזנבליט למיצוב האוניברסיטה כמוסד אקדמי מצוין ולהסברת פעילותה הענפה במגוון תחומים, תוך ניהול מוצלח של משברים בתקשורת.

רוזנבליט, בעל תואר שני משולב בהיסטוריה ותקשורת, החל את דרכו המקצועית כעיתונאי ובין השאר היה סופר עיתון ״דבר״ וג'רוזלם פוסט במשך שנים רבות. משנת 1995 ועד היום, משמש כדובר אוניברסיטת בן-גוריון. 

נוסף על כך, משמש רוזנבליט כדובר מועצת העיתונות בישראל וחבר הנהלה בתיאטרון באר שבע, מועדון השחמט העירוני של באר שבע, תזמורת כלי הנשיפה העירונית ובית הלוחם בבאר שבע.