הנשק: שרוך נעל | המחשה: shutterstock

תושב אופקים מואשם בנסיון רצח וחבלה חמורה שביצע כלפי קשישה כבת 75, אף היא תושבת אופקים, לאחר שתקף אותה בביתה. על פי עובדות כתב האישום, שהוגש בתחילת השבוע לבית המשפט המחוזי בבאר־שבע על ידי באת כוח הפרקליטות, עו"ד רננה לוי, עולה כי הנאשם, בן 49, ביקש מהקשישה כסף לתרופות והיא הלוותה לו סכום של 230 שקל. ההיכרות המוקדמת בין השניים נבעה מתוך העובדה שהנאשם התגורר בעבר אצל שכנתה של הקשישה.

לאחר שחלפו שבועיים ממתן ההלוואה, פגשה הקשישה את הנאשם בחנות וביקשה ממנו כי יחזיר לה את כספה, והוא הבטיח לה כי יגיע להחזיר את הכסף. הנאשם, כך עולה מכתב האישום נגדו, אמנם הגיע לביתה של הקשישה, אך לא במטרה להחזיר לה את כספה.

בבוקרו של יום, סמוך לשעה שש בבוקר, הוא הופיע בפתח ביתה של הקשישה, אחז בשערותיה, הטיח את ראשה בדלת הכניסה, כרך שרוך סביב צווארה וחנק אותה. בעודו חונק אותה, כך על פי כתב האישום, הוא הפיל אותה ארצה והמשיך לחנוק אותה עד אשר זו איבדה את הכרתה.

בעודה על הרצפה ובטרם איבדה את הכרתה, כך מגולל כתב האישום, בעטה הקשישה בדלת החדר בו ישן בנה, אשר התעורר, זינק לעבר הנאשם והחל להיאבק עימו על מנת שיעזוב את אמו. ברגע שהבן ראה כי אמו אינה מגיבה, הוא שחרר את הנאשם, רץ להושיט עזרה לאמו ובשלב זה ניצל הנאשם את ההזדמנות ונמלט מהבית.

כעבור שעות אחדות נעצר הנאשם על ידי שוטרי תחנת אופקים. לחובתו של הנאשם, כך התברר, יש עבר פלילי הכולל עבירות סמים, רכוש ואלימות, וכי הוא ביצע את תקיפתה של הקשישה כשתלוי ועומד נגדו מאסר על תנאי בגין עבירות רכוש. בחקירתו הוא הודה במיוחס לו. לכתב האישום צורפה גם בקשת הפרקליטות מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.