פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד תושב תל שבע, בלאל אבו רקייק בן 20, אשר ניסה להצטרף לדאע"ש ולייצר חומר נפץ.

המדים שנמצאו. צילום: דוברות המשטרה

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אירה ויימן- קריקון, החליט הנאשם להצטרף לדאע"ש ולנסוע לסוריה משום שתמך באידאולוגיה של דאע"ש. במטרה להזדהות עם דאע"ש, נהג הנאשם לשמוע שירים המשבחים את דאע"ש, לקרוא פוסטים אודות דעא"ש וקרא חדשות של דאע"ש, בין היתר בנושא המלחמה שניהל הארגון בסוריה, סומליה, עיראק ובפיגועים אותם ביצע דעא"ש במדינות אלה. כמו כן, רכש הנאשם, באמצעות האינטרנט, מדי צבא הדומים לאלה של פעילי דאע"ש ובאופן יום יומי לבש את המדים ואת הכפפות, התהלך מחוץ לביתו במדים, נכנס לבוש כך למסגד, הצטלם עם המדים ופרסם את התמונות בפייסבוק.

הנשק שנמצא בביתו של הנאשם. צילום: דוברות המשטרה

לצורך הוצאת תוכניתו אל הפועל, איתר הנאשם אתר אינטרנט המפרט את תנאי ההצטרפות לדאע"ש, אשר כללו בין היתר הוצאת דרכון לשם יציאה מישראל, ועיין בהם. בין היתר, במטרה לממן את נסיעתו לסוריה, תכנן הנאשם ליצור חומר נפץ ולמכור אותו לאחרים. לצורך מימוש החלטתו, נכנס הנאשם לאתרים שונים באינטרנט, חיפש מידע אודות ייצור פצצות וחומרי נפץ, צפה בסרטונים המתארים את הליך הייצור של חומרי נפץ ובהמשך רכש בקבוק מי חמצן, חומצת מלח ונייר כסף וניסה לייצר בביתו חומר נפץ.  התיק נחקר ע"י ימ"ר נגב במשטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של נסיון לחברות בארגון טרור, ניסיון למתן שירות או העמדת אמצעים לארגון טרור וניסיון לעבירות נשק (ייצור). הנאשם הודה במיוחס לו. הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.