הנאשם סיכם עם נער צעיר שיצית את רכבו | המחשה: shutterstock

         

תוכניתו של תושב דימונה (52) להצית את רכבו ולהגיש תלונה במשטרה בטענה שאדם אחר הצית את הרכב כדי לזכות בכספי הביטוח, נכשלה כישלון חרוץ. בשבוע שעבר האיש נידון ל־14 חודשי מאסר בפועל והוטל עליו קנס של 25 אלף שקל.

לפי כתב האישום המתוקן סיכם הנאשם עם נער צעיר שהוא יצית את רכבו והנאשם יגיש תלונה כוזבת במשטרה שרכבו הוצת במכוון. לפי כתב האישום הנאשם, גרוש ואב לשני ילדים, עשה כך כדי לתבוע את כספי הביטוח שלא כדין תוך הצגת מצג שווא שלפיו גורמים שונים מתנכלים לו בגלל רצח שבנו היה עצור בגללו באותה העת.

עוד צוין בכתב האישום שבעקבות תלונת השווא שהגיש הנאשם למשטרה, הוצאו צווי חיפוש ומעצר ונחקרו כמה חשודים בקשר להצתה. בסופו של דבר הודה הנאשם בהסדר טיעון בין הצדדים בעובדות כתב אישום מתוקן.

כתב האישום המתוקן מייחס לנאשם עבירה של ניסיון לקבל דבר במרמה בנסיבות מחמירות. יצוין שבתסקיר של שירות המבחן למבוגרים שהוגש לבית המשפט מסר הנאשם גרסאות שונות של האירועים המופיעים בכתב האישום, וגם לא קיבל אחריות על העבירה שיוחסה לו בכתב האישום. לדברי הנאשם, כפי שהם מופיעים בתסקיר שירות המבחן, חוקר משטרה שכנע אותו להודות באישומים. בירור נוסף בבית המשפט העלה שהנאשם עומד על הודאתו באשמה.

טרם נגזר דינו אמר הנאשם, "אני נוטל אחריות על מעשיי ומתבייש בהם ומבקש סליחה על מעשיי. אני מבקש את רחמי בית המשפט".

בגזר הדין ציין שופט בית משפט השלום בבאר־שבע, רון סולקין, "העבירה שעבר הנאשם חמורה ומצביעה על כשל בסיסי בערכים. אין לקבל כי עבירה מסוג זה נעברת ללא מחשבה או כי הנאשם 'נקלע' לעבור עבירה עקב מצב בריאותי או נפשי. מדובר במעשים הדורשים תכנון מדוקדק מראש וגלומה בהם אי הגינות כלפי הציבור ואנטי חברתיות".

בית המשפט גזר על הנאשם 14 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים והטיל עליו קנס של 25 אלף שקל.