העשן ברחוב הצבי. צילום: ניסים ללוש

לוחמי האש מתחנת באר שבע פעלו הבוקר (שלישי) לכיבוי וחילוץ ארבעה לכודים מדירה בקומה ה-3 ברחוב הצבי בשכונה ה'. מדובר באם ו-3 ילדים שחולצו והועברו לקבלת טיפול רפואי.

בשעה 07:13 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על שריפה בדירה ברחוב הצבי בבאר שבע. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לסורוקה ארבעה נפגעים משאיפת עשן, בהם אישה כבת 36 במצב בינוני ו- 3 ילדים בגילאי שנתיים, ארבע ועשר במצב קל.

הדירה שנשרפה ברחוב הצבי. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב

נזק כבד נגרם לדירה. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב

הדיירים חולצו והועברו לטיפול רפואי. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב

מפקד משמרת סגן טפסר ימין ביטון סיפר: "כאשר הגענו למקום השריפה הייתה המולה של אנשים, אב המשפחה רץ אלי בצעקות שאישתו והילדים בתוך הדירה הבוערת, הוריתי לצוות לוחמי האש לבצע פריצה לדירה ולהוציא את הלכודים. כאשר הצוות ואנוכי התקרבנו לבניין שמענו את הילדים והאם בחלון זועקים לעזרה כאשר עשן יוצא מהחלונות".

"לוחמי האש פרצו את הדירה במהירות והוציאו את האם ושלושת הילדים ומסרו אותם לצוות הרפואי במקום. המשכנו בפעולות כיבוי השריפה וסריקות נוספות לאיתור לכודים במבנה ובבניין כולו".

מאז שבת פעלו כוחות הכיבוי שכמות גבוהה וחריגה של שריפות, למרבה המזל כולן ללא נפגעים.

ביום ראשון בערב בערה משאית שהובילה חול סמוך למפעל נגב מינרלים, לא היו נפגעים. בשעות הערב של אותו היום כובתה שריפת בית ברחוב ראובן, ככל הנראה לאחר שלוח החשמל עלבה באש. גם במקרה זה לא היו נפגעים.

בשבת כובתה שריפה בחדר מדרגות בקומה החמישית של בניין בן 7 קומות ברחוב אביגדור המאירי. בדימונה, באזור טיילת הספורט, לוחמי האש הוזעקו לאוורר דירה מעשן, ככל הנראה בעקבות מפזר חום שעלה באש. טרם הגעת הכוחות שכנה שגרה בסמוך לדירה הוציאה את מפזר החום מחוץ לדירה, וחילצה את האישה המבוגרת אשר שאפה עשן. באותו ערב בבאר שבע, בסמטת קדש, כיבוי לוחמי האש משאית בוערת ברחבת החנייה. 

משאית בוערת בחנייה בסמטת קדש. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב

משאית שהובילה חול ליד דימונה עלתה באש. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב