אילוסטרציה: שאטרסטוק

אירוע אלימות מילולית כלפי מנהלת בית ספר בירוחם הביא להשבתת בית הספר לשעה אחת ביום שישי האחרון.

התקרית החלה כאשר אחד מהתלמידים כתב על קירות בית הספר מילות גנאי על תלמיד אחר. המנהלת הגיעה למקום, ביחד עם סגנה ועוד מספר מחנכים לטפל במקרה. אימו של התלמיד שעליו נכתבו הדברים, הגיעה לבית הספר לאחר שקיבלה את התמונה של הגידופים למכשיר הנייד שלה. בעקבות זאת, האם הזמינה משטרה לשטח בית הספר. 

המנהלת סירבה להכניס את השוטר לשטח בית הספר, מחשש שהדבר יזרע בהלה בקרב התלמידים. יש לציין ששוטרים אינם אמורים להיכנס לשטח בית ספר ללא הסכמה ותיאום עם הנהלת המוסד החינוכי. בנוסף, המנהלת ביקשה מהאם לעזוב את המקום ולתת לצוות החינוכי לטפל במקרה. בתגובה הטיחה האם במנהלת המנהלת ביטויים מעליבים, בנוכחות בנה ואנשי צוות נוספים, כך על פי גרסת הסתדרות המורים.

בהסתדרות המורים טוענים כי אין זו הפעם הראשונה שהאם מעליבה ומאיימת על הצוות החינוכי. בנה של אותו האם, התלמיד עליו נכתבו הגידופים, נוהג באלימות ומכה על בסיס קבוע ילדים בבית הספר, מתחצף למורים וזוכה לגיבוי מלא מהוריו על התנהגותו האלימה. 

בהסתדרות המורים הוסיפו שבעקבות כניסת השוטר לשטח בית הספר, תלמיד הלומד בכיתת חינוך מיוחד לקה בהתקף חרדה ופחד שיכניסו לכלא, זאת כאשר אותו תלמיד שלקה בהתקף, חטף בשבוע האחרון מכות קשות מהתלמיד המדובר.

יו"ר יו"ר סניף הסתדרות המורים בדימונה, צביקה קרוואני מסר בתגובה: "הסתדרות המורים לא תאפשר התנהגויות פוגעניות, פיזיות ומילוליות כלפי עובדי ההוראה. הסתדרות המורים מגבה ותפעל על מנת לשמור על כבודם של הצוות החינוכי".

מהמשפחה נמסר ל'מיינט באר שבע': "כפי שנהגנו עד כה, בכל אירועי האלימות לאורך השנים כלפי ילדינו, לא דיברנו עם התקשורת ולא פרסמנו ברשתות. פעלנו אך ורק מול הגורמים הרלוונטיים - בית הספר, משרד החינוך והרשות המקומית. לצערנו, דווקא בית הספר בחר לפנות אל התקשורת ובחוסר אחריות לחשוף את בננו, תלמיד בבית הספר, בפני הכלל".

"בית הספר", הוסיפו, "מתמודד מדי יום עם אלימות קשה בתחומו ואנו ההורים חסרי אונים מול חוסר היכולת של צוות בית הספר לטפל באלימות מן השורש. המקרה המתואר בכתבה רחוק מהאמת, אך אנו בטוחים כי המשטרה ומשרד החינוך ירדו לשורש העניין. אולי מקרה זה יגרום לכל הנוגעים בדבר לטפל באירועי האלימות הרבים בתוך בית הספר".

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר: "אנו ממתינים לממצאי חקירת המשטרה ומקווים כי תימצא הדרך להשכין שלום ולגשר על קרע האמון שנוצר בין הצדדים".