שמח בגן החיות 'נגב zoo' בבאר-שבע: זוג חוטמנים המליטו שני גורים שממש משגעים את הצוות ואת המבקרים, ונוצרה תחרות אילו שמות להעניק לגורים השובבים.

קיצור תולדות המשפחה: סופי החוטמנית בת השנתיים הגיעה לגן החיות מפינת חי שבה היתה בודדה לפני כשנה. כמו הרבה מבעלי החיים שעוברים דירה, חוותה סטרס בעקבות המעבר והבדידות.

כדי לעזור לה להתאקלם, מיכל בן צבי, המטפלת האלטרנטיבית של הגן, בנתה לה תכנית טיפולית טבעית שסופי מאוד אהבה. ואז הגיע המפנה הרומנטי: לאחר כחצי שנה הגיע לגן ארתור החוטמן, חתיך בן שנה והצטרף לסופי המדהימה. לאחר כשבוע בו סופי שיחקה אותה קשה להשגה היא נשבתה בקסמיו ונענתה לחיזוריו.

לאחר חודש של אהבה פורחת, שמו לב המטפלים שסופי קצת עלתה במשקל ומהר מאוד הבינו שהיא בהיריון. מנהל שיווק ויחסי ציבור של גן החיות, ליאור עמר, מספר כי כעבור חודשיים וחצי, בבוקר יום שישי קסום חיכתה הפתעה לכל צוות הגן: גורי חוטמנים קטנים ויפים יצאו לאוויר העולם וההתרגשות היתה עצומה.

החוטמנים. צילום: שי מישייב

היום הגורים בני חודש וחצי וכבר משגעים את אמא סופי, שמבקשת עזרה במציאת שם לגורים השובבים. מאחר והאות הראשונה של האם היא ס', סופי מחפשת שמות שיתחילו באות הראשונה של שמה כדי שיהיה לה קל לזכור את שמם.

ולמי שמתעניין: החוטמן הוא יונק ממשפחת הראקוניים. חוטמנים חיים ביערות סבוכים ובשטחים פתוחים.