שלושה שבועות לאחר החלטת פרקליטות מחוז דרום לסגור את התיק נגד אנדרי אוזן, לשעבר ראש מועצת  נאות חובב ומי שכיהן כעשור כסגן וממלא מקום ראש עיריית באר-שבע, הוא מדבר לראשונה על החשדות נגדו, על התקופה הקשה שעבר וגם על המבט לעתיד.

אנדריי אוזן. צילום: הרצל יוסף

"אני לא מאחל לאף אדם לעבור את מה שעברתי בתקופה זו", מספר אוזן בגלוי לב למיינט באר שבע. "מאדם שזכה להערכה עצומה מגורמי מקצוע בארץ ובעולם, על המהפך האדיר שביצעתי בנאות חובב לטובת תושבי הנגב בפרט ועם ישראל בכלל, למישהו שחשוד בפלילים".

לדבריו, "לא היה לי ספק שהחקירה תסתיים כפי שהסתיימה, כפי שלאיש ממאות ואלפי מכריי לא היה ספק".

אוזן חוזר ומדגיש: "יושרי ושמי הטוב שירתו אותי לאורך כל עבודתי הציבורית. אני מודה לאותם רבים וטובים שהביעו בי את אמונם ותמכו בי בשעותיי הקשות".

כאמור, פרקליטות המדינה הודיעה לאוזן באמצעות עורך דינו, ציון אמיר, כי "תיק החקירה שבנדון נסגר על ידינו כנגד מרשך מחוסר ראיות". קודם להחלטת הפרקליטות גם יחידת המשטרה להב 433 שחקרה את אוזן בחשד לעבירות שוחד מרמה והפרת  אמונים, במסגרת תפקידו כראש מועצה, המליצה על סגירת תיק החקירה.

אוזן, כיהן כראש מועצת נאות חובב במשך שבע שנים, ובתקופתו עברה המועצה התעשייתית מהפך סביבתי רחב מימדים. בתקופה זו אושרו והוקמו כעשרים מפעלים חדשים והושקעו מאות מיליוני שקלים בשיפור ושדרוג המקום עד להפיכתו לפארק אקו תעשייתי.

לפני כשנתיים, החליט שר הפנים, אריה דרעי לסיים את כהונתו של אוזן בנימוק של תום תקופת כהונה. אוזן, ניסה להיאבק בהחלטה אולם ללא הועיל וסיים את תפקידו. התקופה מפתיחת החקירה נגדו ועד לסגירת התיק נמשכה שנה ושלושה חודשים שעבור אוזן היו נצח.

לגבי מה הוא הולך לעשות בעתיד, אוזן אומר: "כעת אני מתפנה קדימה לאתגרים חדשים".