שמונה שנות מאסר בפועל נגזרו בשבוע שעבר על תושב הנגב שהורשע בביצוע עבירות מין ברעייתו מזה כ־20 שנה ובתקיפת בתו הקטינה. האיש הורשע בעבירות רבות של אינוס בנסיבות מחמירות, בתקיפה בנסיבות מחמירות, ובתקיפה הגורמת חבלה של ממש.

הורשע בעבירות רבות של תקיפה ואונס. צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

הכרעת הדין של בית המשפט המחוזי בבאר שבע מגוללת שורה של מקרים, בהם תקיפת אשתו בנוכחות שני ילדיהם הקטנים ואינוסה של האישה. על פי הכרעת הדין, פתחו בני הזוג, הנאשם ואשתו, בהליכי גירושין ברבנות, אך משלא הגיעו להסכמות, הם שבו לביתם.

הנאשם, כך על פי הכרעת הדין, דרש מאשתו לקיים עימו יחסי מין, ומשזו סירבה לדרישתו, הוא היכה אותה ובעל אותה שלא בהסכמתה. על פי הנטען בהכרעת הדין, הנאשם תקף את אשתו פעמים רבות ובעל אותה תוך כדי התעללות ואלימות.

עם זאת, כך על פי הכרעת הדין, ציינו השופטים נתן זלוצ'ובר, שלמה פרידלנדר ודינה כהן, כי "הרושם שהתקבל משמיעת הראיות הוא שהמערכת הזוגית בין הנאשם והמתלוננת כללה טענות וטרוניות הדדיות, בכלל זה, מצד הנאשם כלפי המתלוננת, שחלקן אושרו על ידי המתלוננת".

באשר לעברו הפלילי של הנאשם, התברר כי תלוי ועומד נגדו מאסר מותנה בן שישה חודשים שהוטל עליו לפני יותר משנתיים לאחר שהורשע בעבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות בכך שבין השנים 2013-2011 היכה יחד עם אשתו את שלושת ילדיהם הקטינים. עניינה של האישה, שאף היא הואשמה יחד עם בעלה במסגרת אותו הליך, הסתיים ללא הרשעה.

סניגורו של הנאשם טען כי מערכת היחסים הזוגית שבין הנאשם לאשתו, עימה הוא מצוי בהליך גירושין, ידעה עליות ומורדות וכי יחסי בני הזוג כללו יחסי מין בהסכמה. עוד טען הסניגור כי יש לתת משקל גם לנזקים הקשים שנגרמו לבני הזוג ולנזקים שייגרמו להם אם יישלח הנאשם לבית הסוהר. בטרם נגזר דינו, ביקש הנאשם מבית המשפט להקל בעונשו וציין, כי אינו מעוניין שילדיו יראו אותו בכלא.

בגזר הדין קבעו השופטים כי "באשר לעונש המתאים לנאשם שבפנינו, יינתן משקל לעברו הפלילי של הנאשם. כן יינתן משקל לגירושי הנאשם והמתלוננת, ממש לאחרונה, בהסכמה".

לאור זאת, דנו השופטים את הנאשם לשמונה שנות מאסר בפועל והורו גם על הפעלת שישה חודשי מאסר מותנים שהיו תלויים נגדו, כך שבסך הכל יהיה על הנאשם לרצות מאחורי הסורגים שמונה וחצי שנים. עוד חוייב הנאשם להפקיד בקופת בית המשפט סכום של 70 אלף שקל כפיצוי לטובת אשתו לשעבר, ממנה הוא התגרש רק לפני כשבועיים.