האקדח שאיתו איים החשוד על בני הזוג. צילום: דוברות המשטרה

הפרשה שמסעירה את מחוז דרום של המשטרה: אקדח של שוטרת נגנב מביתה בשכונה ב' בבאר שבע בעת שהשוטרת היתה בחו"ל לפני כחודש עם הוריה.

בתום חקירה סמויה ומאומצת, נעצרה בשבוע שעבר צעירה בת 19, שכנתה של השוטרת מהבניין, שהיא גם חברתה הטובה של השוטרת. במשטרה מדברים על "פרשה מורכבת, מאחר ואין מדובר בהתפרצות רגילה" לדבריהם.

מהפרטים שניתן למסור בשלב זה עולה כי השוטרת טסה במהלך חג ראש השנה האחרון לחו"ל יחד עם הוריה המתגוררים באשקלון. כשחזרה המשפחה הם גילו כי בתיהם נפרצו. חוץ מדירתה של השוטרת והאקדח שנגנב לה, נפרצה גם דירת הוריה באשקלון, משם נגנב רכוש רב ויקר ערך.

מהחקירה עולה כי הנערה שנעצרה היא חברתה הטובה של השוטרת אותה הכירה על רקע היותן שכנות באותו הבניין. על רקע היכרותן המשותפת מיציאות משותפות לבילויים רבים, מסרה השוטרת קודם לנסיעתה לחופשה, את מפתחות דירתה לנערה עליה סמכה בעיניים עצומות, אותן אולי היתה צריכה הפעם להשאיר פקוחות.

במשטרה הבינו כי הפריצה בעיתוי בה השוטרת היתה בחו"ל לא היתה מקרית, כמו גם ממצאים שונים משתי הדירות המעלות חשד כי לא מדובר בפריצה של ממש, אלא יותר בכניסה חלקה לדירות.

במהלך החודש האחרון המשטרה עקבה אחרי הנערה ועם מי היא נפגשת, עם מי היא מתראה ומדברת, ואתמול בערב הוחלט לעצור אותה בשעה שהיא ברכבה. זאת בזמן שבנוסף לכל היא נוהגת מבלי שהוציאה רשיון נהיגה מעולם.

במהלך החודש האחרון המשטרה אספה מספיק נתונים, על כן מעצרים נוספים מתוכננים. זאת מאחר ולטענת המשטרה היא כמובן לא ביצעה את הפריצות והגניבות הללו בעצמה. בכוונת המשטרה לעצור בימים הקרובים את המעורבים הנוספים החשודים בפרשה זו.

הנערה הובאה לבית המשפט ובפני השופטת הוצג דו"ח החקירה והמידע המודיעיני ממנה התרשמה השופטת מאוד וקבעה כי הנערה תישאר עוד במעצר לעוד שישה ימים לפחות.